SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’ye Brezilyalı golcü

Sow’un gidişi sonrasında yeni bir forvet ihtiyacı hisseden Fenerbahçe, gözünü sambacılara dikti. Terraneo ile scout ekibinin rotasını Brezilya’ya çevirdiği belirtildi. Sarı-lacivertlilerin transferi bu ülkeden yapması bekleniyor.

Güncellenme: 08:32, 16/11/2015
Fenerbahçe’ye Brezilyalı golcü

Şampiyonluk için bu sezon dev bir bütçeyle yola çıkan Fenerbahçe bir yandan köklü değişimin sancılarını yaşarken, diğer yandan da eksik taşları tamamlamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Milliyet’in haberine göre; Bu değişim sırasında Sow'un ani bir şekilde ayrılması teknik direktör Perreira'nın planlarını bozmuş, Senegalli oyuncunun yerini doldurmak için yeterli zaman kalmamıştı. Bu nedenle yönetimin, devre arasında, gelecek rapor doğrultusunda yeni bir golcü alacağı ifade edildi. Pereira'nın özellikle Sow tipinde bir oyuncu takviyesi isteyeceği öğrenildi.

gabigol-31-08

DEVRE ARASINDA TAKVİYE KARARI

Bu sezon ligde şampiyonluk ve gelecek sezon da Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olacak bir planlama yapan sarı-lacivertli yönetim, geçtiğimiz hafta içi de bu konuyu kendi arasında değerlendirdi. Şampiyonluğun bu sezon mutlaka elde edilmesi gerektiği fikrinden yola çıkılarak devre arası için takviye kararı alındı.

Van Persie ve Fernandao dışında golcü bulunmaması, özellikle bu bölgeye takviyeyi gündeme getirdi. Sarı-lacivertlilerin tek takviye ile de yetinmeyebileceği vurgulandı. Alınması planlanan oyuncu ya da oyuncularla takımın ofansif problemi de çözülmeye çalışılacak. Geçen sezon ara transferi boş geçiren Fenerbahçe, bu kez şampiyonluk yolunda risk almayacak.

Transfer çalışmaları için hem sportif direktör Terraneo, hem de scout ekibi yoğun mesai harcıyor. Özellikle rota Brezilya'ya çevrilmiş durumda… Daha önce Santos'un yıldızı Gabigol başta olmak üzere genç yıldızları takibe alan sarı-lacivertlilerin, transferi bu ülkeden yapması bekleniyor.