SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Cüneyt Çakır’a 3-4 ülkeden teklif var”

Şampiyonlar Ligi finali yöneten, Dünya Kupası'nda 4. hakem olarak görev alan Cüneyt Çakır'a diğer ülkelerden teklif geldiğin ortaya çıktı!

Güncellenme: 09:46, 16/11/2015
“Cüneyt Çakır’a 3-4 ülkeden teklif var”

MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu, Trabzonspor-Gaziantepspor maçı sonrası yaşanan olaylar ilgili TRT Spor’a konuştu. Müftüoğlu, FIFA’nin güvendiği isimlerden olan Cüneyt Çakır’a 3-4 ülkeden talip olduğunu söyledi.

İşte MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu’nun açıklamaları;

‘CÜNEYT ÇAKIR’A TEKLİF VAR’

“Cüneyt Çakır’a 3-4 ülkeden teklif var. Gelsin bizim final maçlarımızı yönetsin diye. Bu arkadaşlarımıza kefilim zaten bu arkadaşların atamalarını biz yapıyoruz. Performanslarına bakıyoruz, kendi gözlemlerimizi katıyoruz. Kulüplerin hakemlere başık açıları biraz art niyetli… Cüneyt Çakır’ı cezalandıracağım demedim. Biz de zaten cezalandırma yöntemi yok.”

TRABZON’DA YAŞANANLAR…

“O gece UEFA yetkilileri ile resmi yemekteydim ve maçı seyrediyordum. Arkadaşlarım var, FIFA hakemleri var resmi bir yemekti. Maç sonu bu olaylar olduğu için telefonum durmadı ama ben bakamadım telefonlara resmi yemekte olduğum için… Telefonlara daha sonra döndüm hakem arkadaşımızı aradım Çağatay Şahan’ı…

‘BU OLAYLAR BİZİ ÜZDÜ’

Tabi üzüldük çünkü normalde müsabaka bitince soyunma odasına giriyor hakem arkadaşlarımız ve soyunma odasını kapatıyoruz. Sıcak bir ortam bütün statlarda böyledir. Gözlemci içeri girer temsilci içeri girer daha sonra stat boşalır ve hakemler stadyumdan ayrılır. Tabi hakem arkadaşlarımız ayrılamadı stadyumdan… Türk hakem ailesi olarak üzüldük yaklaşık 4 saat soyunma odasında kalarak oradan çıkamamak bizi üzdü. Kapı kitli değil açık ama görevli dışarıda kalabalık bir kitlenin olduğunu ve dışarıya çıkamayacaklarını belirtiyor.”

Yayınlanma Tarihi:08:38,