SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig takımlarından Balıkesirspor’da sağlık sorunları yüzünden bir süredir antrenmanlara çıkamayan 2 futbolcudan Yiğitcan Erdoğan’ın boyun fıtığı operasyonu olurken kasık fıtığı teşhisi konulan Dilaver Güçlü’nün ise önümüzdeki günlerde ameliyat masasına yatacağı açıklandı. Balıkesirspor Profesyonel Şube Sorumlusu Harun Atabay, bugün İstanbul’da operasyon geçiren Yiğitcan’ın 1 ay içinde antrenmanlara başlayacağını, Dilaver’in ise Almanya’da ameliyat olacağını açıkladı.

İki futbolcunun da bu şartlarda ilk yarıyı kapattığı bildiren Harun Atabay, “Bizim için sporcularımızın sağlığı her şeyin önünde gelir. Yiğitcan ve Dilaver’in en kısa süredrea iyileşerek aramıza dönmesini bekliyoruz” dedi.

Sezon başında Adana Demirspor’dan Balıkesirspor’a gelen stoper Yiğitcan Erdoğan, tümü ilk 11’de olmak üzere 10 maçta forma giydi, 856 dakika sahada kaldı. Balıkesirspor’un Osmanlıspor’dan aldığı forvet oyuncusu Dilaver Güçlü ise art arda gelen sakatlıklar yüzünden 3’ü ilk 11’de olmak üzere 6 maçta görev yapıp 292 dakika sahada kaldı, 1 gol attı.