SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Milli Takım'a yeni katılan ve ilk kez Katar ile oynanan hazırlık maçında forma giyen Yunus Mallı, kendisini Türk hissettiğini o yüzden de A Milli Takım'ı seçtiği için mutlu olduğunu söyledi.

Hasan Doğan Kamp ve Eğitim Merkezi'nde yapılan akşam antrenmanı öncesinde konuşan Yunus Mallı, “Öncelikle ilk maçımı yaptığım için çok mutluyum. Hocamızın bana şans vermesi beni mutlu etti. İlk adımı attım inşallah devamı da gelir. Hocamızla yaklaşık 1 ay önce Almanya'ya geldiğinde beni gururlandırdı. Orada tanıştık ve kendisine seve seve Türkiye'de oynayabileceğimi söyledim. Fakat vatandaşlık işlerinde sorunlar vardı birkaç hafta süren işlemler oldu. Bu kampa yetiştim. Burada olduğum için çok mutluyum. Ortam süper. Burada herkes beni iyi karşıladı. İnşallah devamı da gelir. Hakan Çalhanoğlu ve diğer takım arkadaşlarımla iyi anlaşıyoruz. Şimdiye kadar her şey güzel. Almanya'da U17'den beri orada oynadım. Güzel vakitler geçirdim. 2009 yılında Avrupa Şampiyonu olduk. Fakat ben kendimi Türk hissediyorum. Kariyerimde, hayatımda milli formayla Türkiye için oynamak nasıl bir duygu olur nasıl bir his olur onu bilmek istedim. Çok farklı bir şey olacağını düşündüm. İlk maçımı da yaptım, demek ki doğru yapmışım doğru karar vermişim. Mutluyum burada ilk adımı attığım için.” dedi.

“FORVET ARKASI DAHA İYİYİM”

Almanya doğumlu olan futbolcu, kendi takımı Mainz'de forvet arkası oynadığını ve kendisini en çok o mevkiide başarılı hisssettiğini söyledi. Yunus Mallı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Benim mevkiim forvet arkası, kendi takımımda da orada oynuyorum. Etkili olduğum mevkii de orası. Şimdiye kadar sezon iyi 7 gol attım. Bundesliga'da ve takımımda mutluyum ve iyi işler yapacağım. Şampiyonaya kadar uzun bir süre var. Benim için önce burada kendimi göstermek önemli. Antrenmanlarda ve maçlarda kendimi göstermek önemli. Tabii kendi takımım Mainz‘da da kendimi göstermem önemli. Her şey olabilir. Amacım iyi seviyeye gelip performansımı artırmak. Sonra Allah'ın izniyle kadroya dahil olup orada da iyi şeyler yaparız Türkiye'ye. ”

Bir muhabirin, ‘Gelecekte Almanya'ya karşı oynama ihtimalin olursa ne hissedersin?’ sorusuna ise Mallı, “Oynarız tabii arkadaşlarımıza karşı oynamak güzel olur.” diye cevap verdi.