SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Salim Kayıcı hedefi koydu

WAKO başkanlığı için adaylığını açıklayan Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, hedefinin 2024 olimpiyatlarında Kick Boks’un yer alması olduğunu söyledi.

Güncellenme: 11:16, 15/11/2015
Salim Kayıcı hedefi koydu

Türkiye Boks Federasyonu ve Dünya Kick Boks Organizasyonları Birliği (WAKO) Avrupa Asbaşkanı Salim Kayıcı WAKO Başkalığı için adaylığını açıklamasının ardından hedefleri ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bu ayın sonunda Dünya Kick Boks Organizasyonları Birliği (WAKO)başkanlık, as başkanlık ve yönetim kurulu seçimleri yapılacağını hatırlatan Salim Kayıcı, şöyle konuştu:

“Ben şuan mevcut yönetim kurulunda görev yapıyorum. Ayrıca 6 aylık süre içerisinde başkan vekilliği yaptım. Ayrıca Avrupa Federasyonu'nda as başkanlık görevi yapıyorum. 24 Kasım'da yapılacak seçim WAKO Başkanlığı seçimi. Diğer başkan adayı ise Sırp Borislav Pelevic. Kendisi şuan Avrupa Federasyonu başkanı. Kendisiyle önemli bir mücadele yapacağız. Kendisi emekli bir general, milletvekilliği yapmış ve cumhurbaşkanlığı adaylığında bulunmuş birsidir. Uzun yıllardan beride Kick Boksta çalışıyor. Şansımızı elimizden geldiği kadarıyla değerlendireceğiz. Bu bir bayrak yarışıdır. Dünya genelinde desteklerimiz var. Ama önemli olan bu desteklerin sandığa yansıması. Benim ve rakibim için zor bir seçim geçeceğini düşünüyorum. İnşallah hayırlısı olur.”

SALİM KAYICI’NIN HEDEFİ OLİMPİYAT

Kick boksun olimpiyatlara alınıp alınmayacağı ile ilgili bir soru üzerine de Salim Kayıcı, “Ben WAKO Başkanlığına adayım. Ancak ben daha önce 5 ay başkan vekilliği görevinde bulundum. Bu görev içerisinde Uluslararası Olimpiyat komitesi (IOC) ile çeşitli görüşmeler yaptık. Kick Boks'un IOC tarafından tanınması olimpik oyunlara gidilmesiyle ilgili görüştük. Yaptığım görüşmelerin karşılığını gördük. Başkan olduğum takdirde 2024 Olimpiyatları'na bunu yetiştirmeye çalışacağız. Olimpik oyunlara kabul edilmek zor bir şey. IOC heyetinden kick boks ile ilgili çok olumlu sözler duyduk. Bu şekilde kick boksa bakmaları bizi mutlu etti” diye cevap verdi.