SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşıyaka-Göztepe derbisi bitti tartışması bitmedi

Karşıyaka-Göztepe derbisinin yankıları sürüyor. Bu kez de Erdal Acar'ın bir taraftarla yazışması sosyal medyada büyük tepki çekti.

Güncellenme: 14:56, 15/11/2015
Karşıyaka-Göztepe derbisi bitti tartışması bitmedi

PTT 1. Lig’deki Karşıyaka-Göztepe derbisinin üzerinden 1 hafta geçmesine rağmen sosyal medyadaki tartışmalar halen sürüyor. Göztepeliler, sosyal medyada Karşıyaka’ya destek veren işadamı Erdal Acar ile bir taraftar arasında geçen yazışmayı paylaşıp sert tepki gösterdi.

Erdal Acar, Instagram hesabında derbide rakip tribüne atılan işaret fişeklerini kastedip, “Karşıyaka fişekli kuvvetleri emrinizdedir başkanım” yazan bir taraftara, “Süpersin ya” diye karşılık verdi. Taraftar da bunun üzerine, “Fişeklerin devamı ikinci maçta da olacak ve daha isabetli” mesajını paylaştı. Yazışmayı taraftar sitelerinde paylaşan sarı kırmızılılar, fişek atanların acilen bulunmasını istedi.

İzmir derbisinde yeşil kırmızılı tribünden ateşlenen işaret fişeğiyle Göztepeli Eren Karamırnak isimli bir taraftar kolundan yaralanmıştı. Yarasına 12 dikiş atılan Karamırnak, kolundaki kırık nedeniyle Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyat oldu.