SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yönetime öncelikli olarak Arsenal'den Campbell ve Kasımpaşa'dan Donk'un isimlerini veren başarılı çalıştırıcı, Grosskreutz'a lisans çıkarılmasını da dört gözle bekliyor. Bu oyunculara şimdiden yer düşünen Hamzaoğlu, 3 futbolcuyu da ilk 11'e dahil etmek istiyor. Bu doğrultuda Joel Campbell'ı sağ açık, Donk'u ön libero, Grosskreutz'u da sağ bekte kullanmayı planlayan Hamza hocanın bir alternatifi daha var. Duruma göre Donk'un Chedjou ile birlikte stoper oynaması, Sabri'nin sağ beke, Hakan Balta'nın sol beke, Grosskreutz'un da ön liberoya geçme ihtimali, planlar arasında yer alıyor.

Selçuk'a destek olacak

İlk düşünülen kadroda ise Burak ileri uçta devam ederken, Podolski sola geçecek, Sneijder ortada, Campbell sağda oynayacak. Orta sahada savunma anlamında büyük sıkıntılar yaşayan Selçuk'a Donk destek olacak. Hollandalı futbolcu, stoperlerin arasına girerek defanstaki hava topu krizini de çözmeye çalışacak.

Dortmund'da olduğu gibi

Sakatlığı düzeldikten sonra Carole sol beke dönecek, Hakan Balta ile Chedjou stoperde yer alırken, Grosskreutz da Borussia Dortmund'da uzun bir süre olduğu gibi sağ bekte oynayacak. Ancak Hamza hoca, Alman futbolcudan orta sahada da sıkça yararlanacak. Bu nedenle çok sayıda alternatif plan hazırlandı.

İşte kadro planı [4-2-3-1]

Muslera, Grosskreutz, Chedjou, Hakan, Carole, Selçuk, Donk, Campbell, Sneijder, Podolski, Burak.

Fanatik