SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Turistik maç…

14 Kasım 2015

A MİLLİ Takımımız'ın hazırlık karşılaşmasında rakip olarak Katar'ı seçmesine şaşırmıştım. Ama gördük ki, bu tercihte iki ülke arasındaki diplomatik görüşmeler etkili olmuş. Yoksa, milliler neden kendini Katar önünde tartsın?

MİLLİLER, karşılaşmada büyük savunma hataları yaptı. Defansın arkasına atılan toplar oyuncularımızı çok zorladı. Hızlı hücuma çıkan Katar, bize göre daha net pozisyonlar üretti. Fatih hocanın savunma anlamında ciddi tedbirler alması lazım.

FATİH hoca, Atınç, Yunus gibi yeni isimleri görme şansı buldu. Bu oyuncular hakkında bir maçla yorum yapmak doğru olmaz. Ancak usta ayaklar işi bitirdi. Hem Arda'nın hem Cenk'in golleri çok şıktı. Milli takım açısından tek umudum takımın giderek gençleşiyor olması.

ARDA'YA da bir parantez açmak gerek. Barcelona'da maçlarda oynamamasına rağmen, Katar önündeki futboluyla hiç sırıtmadı. 1 gol attı, 1 asist yaptı ve adeta gemişi karaya yanaştıran kaptan oldu. Olcay, hırsı ve enerjisiyle takıma çok şey kattı. Mehmet Topal, sahanın en iyilerinden biriydi. Maçın hakemine fazla iş düşmedi. Yardımcıylarıyla birlikte başarılıydılar.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek