SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş formasıyla attığı gollerin ardından aylar sonra Almanya Milli Takım kadrosuna çağrılan ve dün akşam Fransa ile Almanya arasında oynanan özel maçta forma giyen Mario Gomez, beklenen performansı ortaya koyamadığı gerekçesiyle eleştirildi.

Almanya’nın en çok satan gazetesi Bild, internet sitesinden yer verdiği bir haberinde Mario Gomez’in, Fransa karşısında beklenen performansı ortaya koyamadığını yazdı. Haberinde, “Ach Gomez! Geri gelen önemli şansı değerlendiremedi” başlığını kullanan gazete, aylar sonra milli takıma dönen Mario Gomez’in performansını değerlendirdi. Gomez’in, Dünya şampiyonluğunun ardından Almanya ile Arjantin arasında oynanan maçın ardından 14 ay sonra sonra tekrar dönüş yaptığını hatırlatan Bild, Gomez’in Beşiktaş formasıyla attığı gollerle teknik direktör Joachim Löw’ün umudu haline geldi yorumunu yaptı. Bild, “Fransa’nın gölünde kısa bir süre önce 43. dakikada Müller’in havadan gönderdiği topu alan Gomez’in, 6 metreden dışarı atarak beklenen performansı ortaya koyamadı ve 2016 Avrupa şampiyonası için kadro şansını zora soktu” değerlendirmesinde bulundu. Joachim Löw’ün 5 savunma oyuncuyla kurduğu kadronun Mario Gomez’in fazla pozisyon bulamamasına neden olduğunu da yazan gazete, gol bölgesinde çoğu zaman yalnız kalan Beşiktaş’ın golcüsü Gomez’in en fazla mücadele eden ve gayretli olan oyuncuların başında geldiğini de ayrıca vurguladı.

Almanya’nın bir başka günlük gazetesi olan Die Zeit’ta Zeit Online adlı sitesinden yer verdiği bir haberinde, “bir şansı öldürdü” başlığı ile Mario Gomez’in dün akşam ki performansını eleştirdi. Söz konusu gazete, taraftarlar Gomez’den çok umutlu olmasa da, Beşiktaş formasıyla attığı gollerle Gomez Joachim Löw’ün umudu haline gelmişti yorumunu yaptı.