SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Göztepe 2. Başkanı Fatih Dalan, ezeli rakip Karşıyaka Futbol Şube Yöneticisi Mustafa Özçakar’ın verdiği yemeğe gitmesini eleştiren taraftarlara yanıt verdi. Dalan, Göztepe’ye saygısızlık yapan Karşıyaka 2’nci Başkanı Cengiz Bakır ile aynı ortamda bulunmasının söz konusu olmadığını söyledi.

Dalan’ın bu yemeğe gitmesine tepki gösteren Göztepeliler sosyal medya üzerinden yaptıkları çağrıda istifasını isterken, Karşıyaka yenilgisi ardından Göztepeli yöneticinin kutlama yaptığını ima etti. Göztepe’ye ithafen, “Prenses” kelimesini kullanan Karşıyaka 2’nci Başkanı Cengiz Bakır’ın hala özür dilemediğini de ifade eden futbolseverler, Dalan’ın buna rağmen yemeğe gitmesine tepki gösterdi. Dalan ise yaptığı açıklamada, şöyle dedi:

“Mustafa Özçakar kardeşimin daveti üzerine yemekte bulundum. Maçı Göztepe kazansa ben de Özçakar’ı Göztepe’de yemeğe davet edecektim. Tabii ki Göztepe’ye saygısızlık yapan Cengiz Bakır ile aynı ortamda bulunmam söz konusu değil. Bakır’la ne yüz yüze, ne de telefonla hayatım boyunca konuşmadım. Göztepe’ye o talihsiz sözü söyleyen kişiye en yüksek seviyede cevap veren kişi de Mustafa Özçakar kardeşimdir.”