SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şota’nın gidişi ‘laz fıkrası’ gibi

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun, Faruk Özak’la yemek yiyen Arçil’i Şota sandığı ve bu nedenle Gürcü hocanın işine son verdiği iddia ediliyor.

Güncellenme: 08:31, 13/11/2015
Şota’nın gidişi ‘laz fıkrası’ gibi

TRABZONSPOR, teknik direktör Şota Arveladze ile yollarını ayırdı ama ortaya atılan bir iddia Karadeniz fıkrasından farksız. Gürcü hocanın gönderilmesinin nedeni ikizi Arçil olduğu öne sürüldü. İddiaya göre olaylar şöyle gelişti: Trabzonspor'un eski yöneticisi olan Cafer Hazaroğlu'nun verdiği yemeğe eski başkanlardan Faruk Özak ve yyönetime muhalif isimlerin yanı sıra Arçil ve babası da katıldı. Şota, davetli olmasına rağmen yemeğe gitmedi.

ANCAK, aynı mekânda bulunan Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'na yakın bazı kişiler, Arçil'i Şota sandı ve Gürcü hocanın muhalif kanadın etkili isimleriyle yemek yediğini iletti. En azından kongreye kadar Şota'nın görevde kalmasını isteyen Hacıosmanoğlu duydukları karşısında şoke oldu ve sportif direktör Süleyman Hurma'yı arayarak “Artık Şota ile çalışmak istemiyorum. Bunu kendisine bildir” dedi. Hurma ise bu iddiaların doğru olmadığını söyledi.