SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Semih’e Avrupa yolu gözüktü

Daha önce İnter’e transferi gerçekleşmeyen G.Saray’ın genç stoperi karar değiştirdi. Yedeğe düşen Semih Kaya, Avrupa’dan öneri gelmesi halinde bu kez izin isteyecek.

Güncellenme: 10:30, 13/11/2015
Semih’e Avrupa yolu gözüktü

Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu tarafından yedek bırakılan Semih Kaya, G.Saray'da düzenli forma şansı bulamaması durumunda devre arasında Avrupa'dan gelecek teklifleri değerlendirecek. Semih, sezon başında İnter'in hocası Mancini tarafından istenmiş ancak hem G.Saray'ın bırakmak istememesi hem de İtalyan kulübünün AB statüsündeki yabancı kontenjanını boşaltamaması nedeniyle transfer gerçekleşmemişti. Yedeğe düşen Semih'in, bu kez herhangi bir teklif gelmesi halinde kulüp çıkarlarını da gözeterek Avrupa'ya gitmeyi planladığı belirtildi. Roberto Mancini'nin de hala eski öğrencisinden vazgeçmediği bildirildi.

MİLLİ ÜZÜNTÜ YAŞIYOR

Bu arada Semih'in takımdaki yerini kaybetmesiyle birlikte milli takıma da çağrılmaması yüzünden bir hayli üzgün olduğu ve Ocak ayında şartların oluşması durumunda ayrılabileceği kaydedildi. G.Saray yönetiminin ise 2018'e kadar sözleşmesi bulunan Semih'e 5 milyon Euro'nun üstünde bir rakama satış için izin verebileceği konuşuluyor.

Habertürk