SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tecrübeli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, aktif sporculuk kariyerini noktaladığını açıkladı.

Yazılı bir açıklama yapan Hidayet, şu ifadeleri kullandı:

“NBA’de aralıksız olarak 15 yıl forma giyen ve halen milli formayı en fazla taşıyan oyuncu olma ünvanına sahip bir sporcu olarak gururla aktif sporculuk hayatımı noktalama kararı aldım.

Bugüne kadar emeği geçen tüm antrenörlerime, yöneticilerime, birlikte oynadığım takım arkadaşlarıma, basın mensubu arkadaşlarıma ve desteklerini hiç esirgemeyen Türk halkına teşekkürlerimi sunarım. Önümüzdeki dönemde Türk basketbolunun gelişimi için yeni görevler üstleneceğimi ve yeni projelerim ile ilgili en kısa zamanda bir açıklama yapacağımı belirtmek isterim.

Saygılarımla…Hido”

HİDAYET TÜRKOĞLU KİMDİR?

Basketbol kariyerine 1995 yılında Efes Pilsen’de başlayan Hidayet Türkoğlu NBA’de sırasıyla Sacramento Kings, San Antonio Spurs, Orlando Magic, Toronto Raptors, Phoenix Suns ve Los Angeles Clippers formalarını giydi. 2001’de Yılın Çaylak Beşi’ne seçilen, 2008’de En Fazla Gelişme Gösteren Oyuncu Ödülü’nü alan, 2009’da Orlando Magic formasıyla NBA finalinde oynayan Türkoğlu yaklaşık 1000 maç ile NBA tarihinde, normal sezonda en fazla maça çıkan 116. oyuncu olma ünvanını da taşıyor.

Aynı zamanda milli formayı en fazla giyen oyuncu olan Türkoğlu’nun kariyerinde milli takımla 1 Dünya ve 1 Avrupa İkinciliği, kulüp formasıyla da 1 Lig Şampiyonluğu, 2 Türkiye Kupası, 1 Cumhurbaşkanlığı Kupası ve 1 Eurolig Üçüncülüğü bulunuyor.

Yayınlanma Tarihi:14:31,