SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gökhan Töre’nin yaralandığı olayda flaş gelişme!

Aralarında Gökhan Töre'nin de bulunduğu 6 kişinin yaralandığı 'Bar Kavgası' davasında yeni bir gelişme yaşandı.

Güncellenme: 11:59, 13/11/2015
Gökhan Töre’nin yaralandığı olayda flaş gelişme!

Şişli’de 2014 yılında bir barda havaya ateş açan ve aralarında futbolcu Gökhan Töre’nin de bulunduğu 6 kişinin yaralanmasına neden olduğu iddiasıyla yargılanan sanık Korhan Bahadır, suç vasfının değişme ihtimali ve tutuklu kaldığı süre gözönüne alınarak tahliye edildi.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Korhan Bahadır getirildi. Tutuksuz sanık Hasan Kutlu da duruşmada hazır bulundu. Sanık Hasan Kutlu ifadesinde, olay tarihinde sanık Korhan Bahadır’ın şoförlüğünü yaptığını söyleyerek “Saat 03.00-04.00 sıralarında kendisini bara bıraktım. Dışarıda araçta bekliyordum. 1,5 saat sonra barda kargaşa olduğunu, bardakilerin dışarıya çıktıklarını gördüm. Korhan yanıma geldi, beraber arabaya bindik. Ancak arabayı kendisi kullandı. Beşiktaş’a doğru gittik. Herhangi bir şey konuşmadık. Barda ne yaşandığını sormadım. Telefonla herhangi birisiyle konuştuğunu görmedim” dedi.

SİLAHI ÜÇÜNCÜ BİR ŞAHIS VERMİŞ

Beşiktaş meydanında Korhan Bahadır’ın aracı durduğunu anlatan Hasan Kutlu, “Üçüncü bir kişi, benim tanımadığım bir şahıs arabanın arkasına bindi. Bu şahıs belinden silah çıkararak kendisinin barda havaya 2 el ateş ettiğini söyleyerek silahı bana verdi. ‘Bunu karakola teslim eder misin?’ dedi. Bu kişi Korhan’la konuştu, ancak ne konuştuğunu hatırlamıyorum. Daha sonra araçtan indim. Bir taksiye binerek kardeşimin evine gittim. Saat 13.30 sıralarında da Beşiktaş Emniyet Müdürlüğü’ne giderek suça konu silahı teslim ettim. Bu kişiyi sonradan hiç görmedim. Suçlamayı kabul etmiyorum. Beraatimi talep ederim” diye konuştu.

Sanık Kutlu, daha önce Korhan Bahadır’ın silahı kendisine verip aracı alıp gittiğini polislere söylemediğini iddia ederek şimdiki ifadesinin doğru olduğunu belirtti. Kutlu, sanık Korhan Bahadır’ın üzerinde silah görmediğini de ifade etti.

“YAPMADIĞIM SUÇTAN YARGILANIYORUM”

Sanık Korhan Bahadır ise söz alarak “Yapmadığım bir suçtan dolayı yargılanıyorum. Tahliyemi talep ediyorum” dedi. Bahadır’ın avukatı Ömer Yeşilyurt ise “Sanığın eyleminin sabit olması halinde olayda olası kasıt olmadığını, sanığın bilinçli taksirle yaralama suçundan cezalandırılabileceğini düşünmekteyiz. Ayrıca sanığın kaçma şüphesi yoktur. 2019 yılında şartlı tahliyesi vardır. Tutuklu kaldığı sürede dikkate alınarak tahliyesini talep ediyoruz” diye konuştu.

Mahkeme heyeti, sanık Korhan Bahadır’ın tutuklu kaldığı süre, dosya kapsamı, suç vasfının değişme ihtimali, delillerin toplanmış oluşunu dikkate alarak tahliyesine karar verdi. Başka suçtan hükümlü olan sanığın getirilmesi için müzekkere yazılmasını kararlaştıran heyet, duruşmayı erteledi.