SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Yönetim Kurulu, bugün gazetelerde yer alan Ersun Yanal haberine tepki gösterdi. Bursaspor’un internet sitesinde Bursaspor Yönetim Kurulu imzası ile yayınlanan duyuru aynen şöyle:

“Bugün bazı yayın organlarında yer alan ve sonra da sosyal medyada virüs gibi giderek yayılan bir yalan haber üzerine bu açıklamayı spor kamuoyuyla paylaşmamız zorunlu hale gelmiştir.Transfer sözkonusu olduğunda çoğu zaman hayallerin bir gerçek gibi sunulması canımızı sıksa da sustuk…Yorumların haksız ya da yanlış yapılmasına ‘kişisel görüştür’ deyip, sesimizi çıkarmadık…

Ancak haberin yalan olması asla makul karşılayamayacağımız ağır bir suçtur. Bursaspor Kulübü’nün teknik direktör aradığını yazmak, hatta Ersun Yanal’la görüşme yapıldığını ve parasal konularda anlaşılamadığını belirterek, hayal ürünü bir senaryoyu ahmakça bir yaklaşımla ‘haber’ diye sunmak, ancak bir hasta kafanın, bir vicdansızın yapacağı iştir. Takımımızın Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam’dır ve kendisini göreve getirdikten sonra Bursaspor Yönetiminde yer alan hiç kimse, şu ana kadar bir an bile ondan vazgeçmeyi düşünmemiştir.

Yıllardan beri çirkin tezgahlarında yalan haber dokuyarak milleti kandıran ve bu sayede haberin öznesi hangi kulüp olursa olsun, orada bir karışıklık, bir huzursuzluk çıkartmak için kendi mesleklerinin ahlaki değerlerini ayaklar altına alırken gözünü bile kırpmayanlar, spor medyasının dürüst kalemlerine, dürüst kurumlarına da en büyük kötülüğü yapmaktadırlar.

Yalan haberin altına imza bile koyamayan korkakların bu yaklaşımına, sadece bizler değil, bu mesleği hakkıyla ve dürüstçe yapanların da itiraz etmesi gerekmektedir. Tarafsızlığın ve objektifliğin tarihe karışmış olması önemli bir kayıptır ama yalan haberle mücadele edilmezse ortaya çıkacak tablo, çok daha vahim olacaktır. Bursaspor’un yönetimini, teknik direktörünü ve camiasını huzursuz etmek, bizi birbirimizden uzaklaştırmak ve her geçen gün gelişim içinde olan takımımızı durdurmak hedefli bu haberler, beklenenin aksine bizi birbirimize daha da yakınlaştıracak ve sıkılıştıracaktır, bunu herkes böyle bilsin.

Bu konuyla ilgili yapılan yalan haberin kaynağını ve hiçbir doğrulama ihtiyacı hissetmeden paylaşanları lanetliyoruz.”