SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

 

Katar Ligi takımlarından Umm Salal’ı 2 yıldır çalıştıran Türk teknik adam Bülent Uygun, Katar futbolunun her geçen gün yükselişte olduğunu ve futbola yatırımın çok arttığını söyledi. Bülent Uygun, “Katar adeta hayaller ülkesi. Burada hem ekonomik açıdan hem de sportif açıdan bir çok yatırımlar yapılıyor. Şu anki planların hepsi 2022 yılında Katar’ın ev sahipliği yapacağı Dünya Kupası için organize edilmiş durumda. 2022 yılında bir daha buraya geldiğinizde çok daha farklı bir Katar göreceksiniz” dedi.

Katar’ın, Türkiye’yi de çok sevdiğini belirten Türk teknik adam, “Burası öyle bir ülke ki, bizi bizden daha çok seviyorlar. 2 yıldır burada bulunmaktayım ve böyle bir ortamda çalıştığım için çok mutluyum. Buradaki insanların tek düşüncesi Katar futbolunu hem dünyaya tanıtmak hem de buradaki insanlara sunmak niyetindeler” ifadelerini kullandı.

Ülkede spor için yaklaşık olarak 30 milyar dolar yatırım yapılacağını belirten Bülent Uygun, “Bu miktar sadece futbol için, tüm spor branşları için ülkede yatırım yapılıyor. Bu sırf ülkenin dünya çapındaki sportif anlamdaki göstereceği performans ile alakalı” dedi.