SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Antalyaspor teknik sorumlusu Yusuf Şimşek, Galatasaray maçına galibiyet hedefiyle hazırlandıklarını belirterek, “Kayseri’de kaybettiğimiz 2 puanı Galatasaray maçında 3 puan alarak telafi edeceğiz. Kazanan biz olacağız” dedi. Antalyaspor antrenmanının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yusuf Şimşek, Kayserispor beraberliği sonrası takımda moral bozukluğu oluştuğunu ve futbolcularının motivasyonunu hızla yukarı çıkarmak zorunda olduklarına değindi.

Galatasaray maçında galibiyeti istediklerini vurgulayan Yusuf Şimşek, “Galatasaray’ın Çaykur Rizespor’a yenilmesi nedeniyle zor bir maç olacak. Kaybetmiş Galatasaray var. Bu maçta da kaybederse daha sıkıntılı durumlar olabilir. Biz de aynı şeyi düşünüyoruz. Üç neticeli oyun olmasına rağmen biz sadece galibiyeti düşünüyoruz. Kazanan biz olacağız” diye konuştu.

YUSUF ŞİMŞEK: “ETO’O BİZİM İÇİN KOZ”

Samuel Eto’o’nun Süper Lig’de şu anda gol krallığı yarışında zirvede yer aldığına dikkati çeken Yusuf Şimşek, Galatasaray maçında tüm futbolcularının kazanmak için Antalyaspor adına bir koz olacağını söyledi.

Eto’o’nun ligde 9 gol attığını hatırlatan Şimşek, “Kaçırdıkları da var onları da atsa 14-15 olmuştu. Eto’o bizim için koz. Ama diğer futbolcular da Eto’o’ya yardımcı oyuncular” dedi.

YUSUF ŞİMŞEK: “EGO YARIŞINA GİRECEK HALİM YOK”

Eto’o’nun Antalyaspor’a transferi sürecinde insanların kafasında ‘Eto’o oynar mı? Yusuf hoca oynatır mı? Anlaşabilir mi’ şeklinde soru işaretleri bulunduğunu dile getiren Yusuf Şimşek, kendisinin de bu yönde düşüncelere sahip olduğunu, ama zamanla görüşünün değiştiğini aktardı. Eto’o ile ilk tanışmasını anlatan Şimşek, şunları söyledi:

“İlk tanıştığımda da bende rahatlama oldu. Adamın yaklaşım tarzı, konuşması, samimiyeti, saygısı güzeldi. Biz de ona hocalık taslamadan bütün futbolcularla olduğu gibi arkadaşça, dostça davranıyoruz. Eto’o ile de aynı şekilde konuştuk. ‘Seninle ego yarışına girecek halim yok. Amacımız Antalyaspor’un başarılı olması’ dedik. Mutluyuz.”