SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’da teknik direktör Şota Arveladze’nin gönderilmesinin ardında Karadeniz fıkralarını aratmayan bir yanlış anlaşılma olduğu ileri sürüldü. Şota Arveladze’nin, ikiz kardeşi Arçil ve babasının eski yöneticilerle yediği yemek sonucu takımdan gönderildiği, yemeği Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’na bildirenlerin Şota ve Arçil’i karıştırdığı iddia edildi.

Trabzonspor’un eski yöneticisi olan ve Arçil ve Şota Arveladze kardeşlerin Trabsonspor’a transfer edilmesinde kilit rol oynayan Cafer Hazaroğlu, bir hafta önce yemek verdi. Yemeğe, Şota Arveladze’yi ziyarete gelen ikiz kardeşi Arçil ve babasının yanı sıra eski başkanlardan Faruk Özak, eski Asbaşkan Nevzat Şakar ve eski yönetici Serdar Bali katıldı.

şota-iç

Şota Arveladze / Cihan

ŞOTA ARVELADZE DAVETİ KABUL ETMEDİ

Teknik direktör Şota Arveladze ise davetli olduğu halde yanlış anlaşılmalara meydan vermemek için yemeğe katılmadı. Ancak yemek yiyen grubu görenler, Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun yakın çevresine haber uçurdu ve Şota Arveladze’nin, muhalif kanadın etkili isimleriyle yemek yediğini bildirdi. Masadaki kişinin Şota Arveladze değil ikizi Arçil olduğunu anlayamayanlar böylece büyük bir yanlışa da imza attı.

Takımın kötü gidişinden rahatsızlık duyan ancak en azından 6 Aralık’taki kongreye kadar Şota Arveladze’nin takımın başında kalmasını isteyen Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu için yemek haberleri adeta bardağı taşıran son damla oldu. Şota Arveladze’nin, kongrede kendisine muhalif kanatta yer alan, davalık olduğu ve her açıklamasında açıkça eleştirdiği eski başkan Faruk Özak’la yemek yemesine çok sinirlenen Başkan Hacıosmanoğlu’nun, Sportif Direktör Süleyman Hurma’yı arayarak, ”Şota Arveladze ile artık çalışmak istemediğimizi kendisine bildir” ifadesini kullandığı belirtildi.

şota-hurma-iç

Şota Arveladze – Süleyman Hurma / DHA

ŞOTA ARVELADZE KARARA ŞAŞIRDI

Şota Arveladze’nin kararın bildirilmesinin ardından büyük şaşkınlık yaşadığı ve yakın çevresine, ”Yöneticiler sürekli hakemlerden şikayet ediyor ve puanlarımızın gasp edildiğini söylüyordu. Takım kazanamıyor ama bunda hakemlerin ve şanssızlığın da etkisi büyüktü. Bu kararı beklemiyordum” dediği öğrenildi.

Şota Arveladze’nin Trabzonspor’daki sonunu hazırlayan yemeğin ev sahibi konumundaki ismi olan eski yönetici Cafer Hazaroğlu ise yaptığı açıklamada, yemekte Şota Arveladze’nin değil ikiz kardeşi Arçil’in bulunduğunu doğruladı. Hazaroğlu, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

”Şota’nın eski yöneticilerle yemek yediğiyle ilgili yapılan haberler gerçek dışı olup, yanlıştır. Bir hafta önce Şota’nın babası ve kardeşi Arçil Trabzon’a geldiler. Benim yakın aile dostlarımdır. Bizzat benim misafirim olarak yemeğe katıldılar. Eski yöneticileri olarak Sayın Faruk Özak, Nevzat Şakar ve Serdar Bali’nin katılımıyla yenen bir yemektir. Şota kendi isteğiyle yemeğe katılmamıştır. Speküle edilmemesi için açıklama gereğini duydum.”

Yayınlanma Tarihi:10:05,