SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Van Persie, Pereira’ya isyan etti!

Fenerbahçe’nin bekleneni veremeyen yıldızı Van Persie yeterli derecede topla buluşamadığından dert yanıp, “İleriye pas gelmiyor. Kanatta oynadığım zaman etkili olamıyorum” diye konuştu.

Güncellenme: 09:23, 11/11/2015
Van Persie, Pereira’ya isyan etti!

Devre arasında dünya devi ile anlaştığı öne sürülen Robin Van Persie hakkındaki eleştirilere sert çıktı. Bu sezon 11 lig maçında sadece 4 gol atabilen ve kaleci Volkan Demirel'den bile daha az topla buluştuğu istatistiklere yansıyan Hollandalı süperstar yaptığı değerlendirmede gol sayısındaki düşüklüğü yeterli derecede pas alamamasına bağladı. Yıllık 4.9 milyon Euro alan Van Persie, Vitor Pereira’nın görev verdiği bölgeden de dert yandı.

Screenshot_17

‘GOL İÇİN PAS LAZIM’

Van Persie yakın çevresine “Yeteri kadar top alamadığım için pozisyona giremiyorum. Çok az topla buluşuyorum, ileriye top gelmiyor. Gol için pas almam lazım. Daha fazla topla buluştuğumda gollerimi atarım. Kanatta oynadığım zaman ise en etkili olduğum ceza sahasından uzak kalıyorum. Performansımdan ben de memnun değilim. Her zaman oynadığım takıma en iyisini vermek için mücadele ederim. En iyi olmak zorunda olduğumu biliyorum” dedi.

AMKSPOR