SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Ligi takımı Kasımpaşa’nın teknik direktörü Rıza Çalımbay ve yardımcısı Bülent Albayrak, Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nda düzenlenen “Geçmişten günümüze Türk futbolu” konulu söyleşiye katıldı.

Bilgi ve deneyimlerini öğrencilerle paylaşah Rıza Çalımbay ve Albayrak, söyleşiden önce Rektör Prof.Dr.A.Kemal Çelebi’yi ziyaret etti. Rektör Çelebi, 2 başarılı teknik adamı konuk etmekten büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi, öğrencilerin kendilerinden öğreneceği çok şey olduğunu ifade etti.

Okulun sinema salonunda gerçekleşen söyleşiye Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr.Mehmet Göral, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı. Konuşmasında Türk futbolunun gelişmesi için nitelikli altyapı eğitiminin önemine dikkat çeken Rıza Çalımbay, futbolda başarının çok çalışmanın yanı sıra bilimsellik ve özveriyle mümkün olacağını vurguladı. Söyleşi sonunda Çalımbay’a plaket, 1986-1987 eğitim-öğretim yılında Manisa CBÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’ndan mezun olan Bülent Albayrak’a ise diploması verildi.