SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ömer Toprak: “Fatih hocanın bileceği konu”

Gökhan Töre ile yaşanan Hakan Çalhanoğlu ile birlikte yaşanan "silah" olayından sonra o dönem milli takıma gelmek istemeyen Ömer Toprak, kadroya çağrılmamasını "Fatih Terim'in bileceği bir konu" şeklinde yorumladı.

Güncellenme: 15:30, 11/11/2015
Ömer Toprak: “Fatih hocanın bileceği konu”

Bundesliga ekiplerinden Bayer Leverkusen’de forma giyen ve geçmişte yaşanan tatsız bir olayın ardından henüz Ay-Yıldızlı formaya kavuşamayan Ömer Toprak, “Milli takımın 2016 Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkını elde etmesinden dolayı büyük sevinç yaşadım” dedi.

Bir süre önce Leverkusen’de Fatih Terim ile bir araya gelen ve milli takım aday kadrosunda yer bulamayan Ömer Toprak, bugün öğleden önce katıldığı Leverkusen antrenmanın ardından soruları cevapladı. Kameraya konuşmak istemediğini belirten tecrübeli oyuncu Ömer Toprak, “Neden milli takım kafilesinde bulunmuyorsun?” sorusuna, “Her şeyden önce bu hocanın bileceği bir konu. Tabii bende sakatlıktan yeni çıktım, maçlara çıkıyorum, ama henüz tam olarak hazır değilim. Eski performansıma kavuşabilmek için çok çalışıyorum” şeklinde yanıt verdi.

Ömer Toprak, milli takımın 2016 Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkını elde etmesiyle ilgili olarak, “Hep gururla formasını giydiğim milli takımın Avrupa Şampiyonası’na gitme hakkını elde etmesinden dolayı büyük sevinç yaşadım, mutlu oldum” dedi.