SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mersin İdmanyurdu Kulübü’nde yaşanan mali kriz, taraftar grubu ‘Şeytanlar’ı hakarete geçirdi. Taraftarlar, kentin dört bir tarafını afişlerle donatarak kulübe destek olmaya çağırdı.

Taraftarlar kent merkezinde ‘Mersin İdmanyurdumuza neden sahip çıkmıyorsunuz?’ yazılı pankart asarak, Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, ilçe belediyeleri, sivil toplum kuruluşları, Mersin Ticaret Sanayi Odası olmak üzere odalar ve Akkuyu Nükleer Santral firmasını yapacak olan NGS’ye destek çağrısında bulundu.

Tribün lideri Murat Bulut külübün büyük sıkıntı içinde olduğunu dile getirerek şunları söyledi:

“Bu krize çözüm için katkı sunmak için 10 gün önce bir basın açıklaması yapmıştık. Ve bu ikinci projemiz. Ama üçüncü ve dördüncü projelerimiz de var. Zamanla bunları da hayata geçireceğiz. Gerekirse açlık grevi yapacağız, gerekirse sokaklara ineceğiz, gerekirse yürüyüşler düzenleyeceğiz sesimizi duyurmak için. Mersin İdmanyurdumuz için gerekirse kapı kapı dolaşarak dilencilik yapacağız. Bunu yapmamızın nedeni Mersin İdmanyurdumuza kaynak sağlanmasıdır. Mersin İdmanyurdumuza hiç kimse destek vermiyorsa başta bu kentten iş yapan ve para kazanan tüm iş adamlarının kapılarına dayanarak yardım isteyeceğiz.”

Öte yandan cumartesi günü yapılacak olağanüstü genel kurul öncesi sessizlik devam ederken, Futbol Şube Sorumlusu Ahmet Serttaş yönetimden istifa etti.