SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Güneş’in gol makinesi!

Avrupa’nın en önemli 6 ligi baz alınarak yapılan araştırmada, Beşiktaş en golcü dördüncü takım oldu. Kara Kartallar; Real Madrid, Barcelona, Roma ve Manchester City gibi devleri gerisinde bıraktı.

Güncellenme: 07:54, 11/11/2015
Güneş’in gol makinesi!

Beşiktaş’ta teknik direktörlük koltuğuna Şenol Güneş'in oturmasıyla birlikte siyah-seyazlılar çok farklı bir kimliğe bürünmüştü. Tam anlamıyla bir hücum takımı haline gelen siyah-beyazlılar, göze hoş gelen futbollarını bol golle de süsleyip, Süper Lig'in zirvesine kuruldular. Avrupa'nın önemli liglerinden İspanya, İtalya, İngiltere, Almanya ve Fransa'yla birlikte Türkiye'nin de eklendiği araştırmada, en golcü 10 takım tespit edildi.

DEVLERİ GEÇMEYİ BİLDİ

Şenol Güneş ve öğrencileri bu 10 takım arasına girmekle yetinmedi, dördüncü basamağa da yerleşti. Bayern Münih'in zirvede bulunduğu listede ikinci Borussia Dortmund, üçüncü de PSG oldu. Beşiktaş dördüncü basamakta kendisine yer bulurken, Real Madrid beşinci, Galatasaray da altıncı oldu. Messi'nin sakatlığıyla sarsılan Barça yedi, Roma ise sekizinci sırada bulunuyor. Manchester City dokuzuncu olurken, Premier Lig'in flaş ekibi Leicester 10. sırada bulunuyor