SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Göztepe’den 1 TL’lik ‘Prenses’ davası

Göztepe yönetimi, kulüp hakkında 'Prenses' ifadesi kullanan Karşıyaka 2. Başkanı hakkında 1 TL'lik dava açmaya hazırlanıyor.

Güncellenme: 13:50, 11/11/2015
Göztepe’den 1 TL’lik ‘Prenses’ davası

Göztepe yönetimi, pazar günü oynadıkları karşılaşmadan sonra sosyal medya hesabından kendileri hakkında, “Prenses” ifadesini kullanan Karşıyaka 2. Başkanı Cengiz Bakır’ı mahkemeye verecek. Göztepe yönetiminin, kulübün kurumsal yapısını zedeleyici ve aşağılayıcı sözler sarf ettiği gerekçesiyle Cengiz Bakır hakkında 1 TL’lik tazminat davası açacağı bildirildi.

Olaydan sonra Karşıyakalı mevkidaşlarını arayarak tepkilerini dile getiren Göztepe yöneticilerinin Cengiz Bakır’ın Disiplin Kurulu’na sevk edilmesini hatta yönetimden ihraç edilmesini talep etti.

GÖZTEPE’DEN AÇIKLAMA

Göztepe Başkanı Mehmet Sepil ve Karşıyaka Başkanı Ali Erten’in 2 kulüp arasındaki dostluk köprüsünü yeniden inşa etmek için büyük çaba harcadığına dikkkat çeken Göztepe Başkan vekili Talat Papatya, şunları söyledi:

“Kulübümüzün büyüklüğü ve duruşu ile ilgili haddini aşan paylaşımlar konusunda gereken her şey yapılacak. Göztepe olarak camiamızın derbi öncesi ve sonrası İzmir’e yakışan ve Türkiye’ye örnek olan davranışlarımızın tüm kulüplere örnek teşkil etmesi, şık ve etik olmayan söylemlerle bu adımlara zarar verilmemesi en büyük dileğimiz.”