SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yılmaz: “Başarılı olacağıma inanıyorum”

Son olarak Orduspor'u çalıştıran Burak Yılmaz'ın babası Fikret Yılmaz, futbolculuk döneminde formasını giydiği Balıkesirspor'un başına geçti.

Güncellenme: 13:52, 11/11/2015
Yılmaz: “Başarılı olacağıma inanıyorum”

PTT 1. Lig takımlarından Balıkesirspor, teknik direktörlüğe getirdiği Fikret Yılmaz’la sezon sonuna kadar sözleşme imzaladı.

34 yıl önce kalesini koruduğu Balıkesirspor’a teknik direktör olarak dönmenin mutluluğunu yaşadığını dile getiren Fikret Yılmaz, imza töreninde şunları söyledi:

Teklifi duyduğumda çok heyecanlandım. Beşiktaş’ta ilk profesyonel olduğum 1981 yılında bir sezon Balıkesirspor’un kalesini korumuştum. Yıllar sonra tekrar Balıkesirspor’da olmak benim için gerçekten onur verici. Ekibimle birlikte başarılı olacağıma yürekten inanıyorum. Bana güvenen Başkan Feyyaz Çiftçi ve yönetimine çok teşekkür ediyorum.

Galatasaraylı Burak Yılmaz’ın babası olan Fikret Yılmaz, 15 yıl çeşitli takımların kalesini koruduktan sonra kaleci antrenörü olarak başladığı kariyerinde Ankaragücü, Kayseri Erciyesspor ve Orduspor’u çalıştırdı. Pro lisans sahibi Fikret Yılmaz, “Bu mesleği yudum yudum içerek geldim. Başarılı olacağıma inanıyorum. Bunu ilerleyen günlerde herkes görecek” dedi.

Balıkesirspor’un nitelikli futbolculardan oluşan bir kadrosu olduğunu vurgulayan Fikret Yılmaz, transferle ilgili sorulara, “Transfer dedikodularına girerek, oyuncuları huzursuz etmenin bir gereği yok” cevabını verdi.

Oğlu Burak Yılmaz’la ilgili sorulara cevap vermeyen Fikrit Yılmaz’ın ekibinde yardımcı antrenör Mehmet Akif Ekmekçi, kaleci antrenörü Hasan Sönmez ve kondisyoner Bulut Ferruhlar yer alıyor.

Yayınlanma Tarihi:13:37,