SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın savunmaya takviye yapmak amacıyla sezon başında Manchester City’den kiraladığı Jason Denayer, forma şansı bulamadığı için mutsuz… Bu durumu Manchester City yönetimine ileten Denayer, takıma geri dönmek istediğini söyledi.

Bu sezon ligde 5, Şampiyonlar Ligi’nde ise 3 maçta forma giyen Denayer’in, Manchester City yönetimine “Galatasaray’a gelirken en büyük isteğim kendimi geliştirmekti. Burada şans bulmam geleceğim açısından çok önemli… Ancak bana yeterince şans verilmiyor. Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nun planlarında olmadığımı düşünüyorum” dedi.

Hamzaoğlu’nun kendi mevkisi olan stoper ve sağ bekte ilk tercihlerinin Semih Kaya ve Sabri Sarıoğlu olduğunu belirten Denayer “Ağzımla kuş tutsam Hamzaoğlu’nun gözüne giremeyeceğimi hissediyorum. Bu da beni yıpratıyor ve üzüyor” diyerek Manchester City’ye geri dönmek istediğini belirtti.

Denayer’in bu isteğine oldukça şaşıran Manchester City yönetiminin ise genç futbolcuya Hamzaoğlu ile bu konuyu görüştükten sonra kendisine net bir cevap verebileceklerini ilettiği öğrenildi.

Takvim