SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aslanlar 4 bir yanda!

Sarı-kırmızılı ekibin milli yıldızları, dünyanın dört bir yanında sahne alacak. Muslera, Chedjou, Sneijder derken her kıtada ayrı bir Aslan kükreyecek.

Güncellenme: 08:08, 11/11/2015
Aslanlar 4 bir yanda!

Galatasaray’ın yerli ve yabancı yıldızları, milli takımlarının formalarıyla dünyanın dört bir yanında boy gösterecek. Hakan Balta ve Selçuk İnan kadrodan çıkarıldı. Ancak Burak Yılmaz, Yasin Öztekin ve Emre Çolak, Ay-yıldızlı forma için ter dökecek. Genç kaleci İsmail Çipe ise U21Milli Takımı'nın kadrosuna alındı. Taraftarın sevgilisi Muslera, Uruguay'a gitti. Güney Amerika'da Cimbom'u Muslera temsil ederken, Afrika'da Kamerun adına Chedjou top koşturacak.

PODOLSKI-SNEIJDER

Avrupa kıtasında ise 4 oyuncu, 4 farklı takım için mücadele edecek. Genç savunmacı Jason Denayer, Belçika kampına katıldı. Jose Rodriguez tıpkı İsmail Çipe gibi İspanya'nın U21Milli Takımı'ndan davet aldı. Galatasaray'ı adeta sırtında taşıyan ikili, Podolski ve Sneijder ise 17 Kasım'da birbirlerine rakip olacak. Almanya, ezeli rakibi kabul edilen Hollanda'yı konuk edecek. Öte yandan Galatasaray'ın resmi sitesi de bu maçı, “Podolski-Sneijder” olarak duyurdu.