SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

En kötü günümüz böyle olsun!

Sonuca giden ama oyunuyla tepki çeken Pereira’nın takımı, ligde yenildiği lider Beşiktaş’ın 2 puan gerisinde, Galatasaray'ın ise 3 puan önünde bulunuyor... Kanarya, Avrupa Ligi’nde de gruptan çıkmaya yakın...

Güncellenme: 08:21, 10/11/2015
En kötü günümüz böyle olsun!

Vitor Pereira'nın Fenerbahçe'ye oynattığı futbol yerden yere vuruluyor ancak sarı-lacivertliler ne lig ne de Avrupa'da hedefinden herhangi bir sapma göstermiyor. Kısır futbol oynattığı gerekçesiyle eleştirilen Portekizli teknik adamın önderliğindeki Kanarya 11. haftası geri kalan ligin Kasımpaşa ile birlikte en az gol yiyen takımı ve Olimpiyat Stadı'nda şanssız bir şekilde kaybettiği lider Beşiktaş'ın da sadece 2 puan gerisinde… Sarı-lacivertliler aynı zamanda Galatasaray'ı Kadıköy'de yenememesine rağmen ezeli rakibine de 3 puan fark atmış durumda.

TAKIMINA ÇOK GÜVENİYOR

Avrupa Ligi'nde gruptan çıkmayı garantileyen Molde'nin ardından 2. sırada yer alan Fenerbahçe'nin ikinci tur şansı da çok yüksek… Sarı-lacivertlilere kalan 2 karşılaşmada 4 puan yetiyor. Hatta diğer maçlardaki sonuçlara göre bir puan bile Pereira'nın öğrencilerini üst tura taşıyabilir. Hakkındaki kritikleri kafaya takmayan Portekizli teknik adam oynattığı futbol mantalitesine ve takımına güveniyor, sezon sonunda tüm Türk futbol kamuoyunu şaşırtarak,mutlu sona ulaşan tarafın kendileri olacağını her fırsatta dile getiriyor.

OYUNCULARA TEBRİK

Pereira, Konya zaferinden sonra soyunma odasında oyuncularını tebrik etti. Daha yolun başında olduklarını ifade eden Portekizli çalıştırıcı, “Rakibe pozisyon vermedik. Bu da ne kadar iyi savunma yaptığımızı gösteriyor. Kendi istediğimiz takım oyunu için her gün üstüne koyarak ilerliyoruz, futbolumuzu daha da geliştireceğiz, yolun başındayız. Yapacak daha çok işimiz var. Size güveniyorum. Şampiyonluğun en büyük adayı biziz” diyerek takımını kutladı.

Yayınlanma Tarihi:08:19,