SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aykut Demir tarikata girdi

Trabzonsporlu futbolcu Aykut Demir, İsmailağa cemaatine girdi. Başarılı savunmacı cemaat mensuplarının giydiği cübbe, sarık ve şalvar ile poz verdi.

Güncellenme: 14:22, 10/11/2015
Aykut Demir tarikata girdi

Trabzonspor’un Gençlerbirliği’nden transfer ettiği 27 yaşındaki ‘komando’ lakaplı stoperi Aykut Demir’in sosyal medyada yayılan fotoğrafları, bordo mavili camiaya bir anda yayıldı. İstanbul’da İsmailağa cemaatinin şeyhi Mahmut Efendi’yi ziyaret ettiği ileri sürülen Aykut Demir’in cemaat üyeleriyle çektirdiği sarıklı, şalvarlı ve cübbeli fotoğrafların sosyal medyada ve internet sitelerinde yayınlanması tartışmalara sebep oldu.

Tarafarlardan bazıları haberi yayınlayan internet sitelerine tepki göstererek, fotoğrafların Aykut Demir’in özel hayatıyla ilgili olduğunu vurguladılar. Ancak buna karşılık bazı taraftarlar da, tarikat üyesi olan Aykut’un yaptıklarının yanlış olduğu görüşünde birleşti.

AYKUT DEMİR’İN ADI BİR ÇOK OLAYA KARIŞTI

Trabzonspor’a 2013 – 2014 futbol sezonu başında Gençlerbirliği’nden transfer edilen Aykut Demir’in adı Trabzon’da bir çok olaya karıştı. 2014 yılının Eylül ayında KTÜ Kimya Bölümü’nün camına isabet eden bir kurşunun, okula yaklaşık 1 kilometre mesafede bulunan Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nden ateşlendiği belirlendi. Yapılan araştırmada merminin çıktığı silahı kullandığı belirlenen Aykut Demir hakkında yasal işlem yapıldı, bordo-mavili yönetim de futbolcuya 10 bin TL para cezası verdi.

AYKUR DEMİR DOKTORA SALDIRMIŞTI

Aykut Demir ayrıca Ekim 2014’te de hasta olan kız kardeşini tedavi için götürdüğü hastanede doktoru darp etti. Kız kardeşinin durumuyla ilgili bilgi almak istediği doktorun, tahlil sonuçları çıkmadan bilgi veremeyeceğini söylemesi üzerine doktora yumruk atan Aykut Demir, hastane çalışanları tarafından güçlükle durduruldu. Daha sonra arayan giren hatırlı kişiler sayesinde doktorun şikayetçi olması önlendi ve Aykut ceza almaktan kurtuldu.

Yayınlanma Tarihi:09:47,