SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türk futbolunda tarihi rezillik

Türk futbol tarihine kara bir leke olarak geçecek olay Değirmendere Stadı'nda yaşandı. U19 maçında hakem Osman Kılıç son düdüğün ardından yaşanan olaylar sonrasında 20 oyuncuyu disiplin kuruluna sevk ettiğini rapor etti.

Güncellenme: 15:17, 09/11/2015
Türk futbolunda tarihi rezillik

Coca-Cola Bölgesel Gelişim U19 Ligi 7’nci hafta müsabakasında Gölcükspor sahasında Ankaragücü’nü ağırladı. Gölcüksporlu gençlerin son dakikada attığı golün ardından Değirmendere Stadı’nda ortalık bir anda karıştı.

Saha içinde yaşanan istenmeyen olaylar sonrasında maçın hakemi ve gözlemcisi yazdıkları raporlarda Gölcükspor’dan 10 futbolcu, Ankaragücü’nden 9 futbolcuyu PFDK’ya sevk ettiğini raporunda belirtti. Maçın 90 dakikası içinde ise Ankaragücü’nden İrfan Batuhan Yılmaz 29. dakikada kırmızı kart görmüştü.

MAÇ SONU SAHA KARIŞTI

Gölcükspor ile Ankaragücü U19 takımları arasında oynanan maçta yaşananlar Türk futbol tarihinde kara bir leke olarak geçecek.

Sarı-Lacivertliler Gölcükspor karşısında maçı 2-1 önde götürürken, Gölcükspor karşılaşmanın bitmesine saniyeler kala Tolunay Bekçi’nin golü ile maçta beraberliği yakaladı. İşte bu son dakika golü ortamı gerdi ve olaylar çıktı.

Maçın son dakikasında atılan golün ardından hakem Osman Kılıç maçın bitiş düdüğünün ardından Gölcükspor’dan Eray Sait Kanpara’nın Ankaragücü’nden Ahmet Can Arık’a yaptığı centilmenlik dışı hareketler sonrasında iki takım oyuncuları bir anda birbirlerine girdi.

Olayların gerilmesinde iddialara göre Ankaragücü teknik heyetinin futbolcularını kışkırttığı öğrenildi. Olayların çıktığı sırada bazı futbolcular yaralanırken, ayrıca 1. Amatör küme müsabakasına çıkacak olan Harb-İşspor’dan Mehmetcan Bayrak kafasına aldığı darbe ile kaşından yaralandı.

PFDK KARAR VERECEK

Değirmendere Stadı’nda yaşanan bu olaylar sonrasında iki takımın teknik sorumlularının ve Emniyet güçlerinin müdahalesiyle olaylar yatıştırılırken, tansiyonun düşmesinin ardından Ankaragücü futbolcuları sahada bir süre bekletildikten sonra çıkartıldı. 20 futbolcunun PFDK sevk edildiği olaylar sonrasında 12 Kasım Perşembe günü kurulun cezaları açıklaması bekleniyor.

Gölcükspor’dan Eray Sait Kanpara’nın 5 ile 8 maç arasında ceza alması beklenirken, diğer futbolcuların da 3 ile 5 maç men cezasına çarptırılmaları tahmin ediliyor.

Yayınlanma Tarihi:15:16,