SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’dan ‘ayakkabı’ tepkisi!

Başakşehir maçından önce ayakkabılarına kadar aranan Trabzonspor taraftarlarına, bordo-mavili takım sahip çıktı ve uygulamaya tepki gösterdi.

Güncellenme: 16:02, 09/11/2015
Trabzonspor’dan ‘ayakkabı’ tepkisi!

Trabzonspor Kulübü, Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda oynadıkları Medipol Başakşehir maçıyla ilgili açıklama yaptı.

Bordo-mavili taraftarların tribünlere alınmasından önce ayakkabılarına kadar aranması, tepki çekti! Taraftarların maç günü gösterdiği tepkiye, bordo-mavili kulüp de resmi siteden yaptığı açıklamada bu uygulamanın takipçisi olacaklarını belirtti.

“Takımımızın Medipol Başaşakşehir ile oynadığı karşılaşmayı izlemeye gelen taraftarlarımız stadyuma alınırken futbol sahalarında bir ilk gerçekleşmiş ve taraftarlarımız daha önce örneğine rastlanmamış bir uygulamayla ayakkabıları çıkartılmak suretiyle tepeden tırnağa aranmıştır. Taraftarlarımıza yönelik bu aşağılayıcı tavrı tasvip etmediğimizi ve şiddetle kınadığımızı belirtmek isteriz. Türkiye'de X-Ray cihazlarıyla donatılması gereken stadyumlarda neler yaşandığını unutmuş değiliz. Trabzonspor taraftarı tribünlere bıçakla ve silahla girmez, protestosunu demokratik ölçülerde yapar. Türk futbol tarihinde yaşanan bu ilk uygulamanın bundan sonra başka stadyumlarda da uygulanıp uygulanmayacağının takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz.”