SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Taktik savaşını Kartal kazandı

9 Kasım 2015

KARŞILAŞMADAN önce bol gollü geçmesi beklenen maçta fileler sadece 1 kez havalandı. Her iki takım da baskılı ve hücum futbolu oynadı. Beşiktaş'ta Quaresma-Olcay değişikliğinden sonra oyun siyah-beyazlılar lehine döndü. Bu takımda Oğuzhan ile Olcay, yan yana çok yakışıyor. Sonucunda da Oğuzhan'ın mükemmel vuruşuyla 3 puanı almayı başardılar. Burada Şenol Güneş'in oyuncu değişiklikleri ile takımına katkısı yerindeydi.

ASLINDA Bursaspor maçta daha dirençli ve üstün oynayan taraftı. Ve bunun neticesinde de yeşil-beyazlılar rakip kalede daha çok pozisyon buldu. Ancak neticeye gidemediler. Karşılaşmanın başında Bursaspor'un yakalamış olduğu yüzde 100'lük gol pozisyonunu, Tolga açıyı iyi kapatarak çıkardı. Oyunun her bölümünde heyecan ve keyif veren bir mücadele vardı.

HER iki takımın da taktik savaşı üst düzeydeydi. Tabii Bursaspor-Beşiktaş maçları uzun zamandır önem arz eden yapıda ve futbol kamuoyunun da ilgi odağı. Yeşil-beyazlıların bu mücadelesinin karşılığı da en azından 1 gol olmalıydı. Ama bazen çok iyi mücadele edip bol gol pozisyonuna girmeniz yeterli olmuyor. Golü atan maçı kazanıyor.

KARŞILAŞMADAKİ tüm bu güzelliklere çok önemli katkı veren biri da vardı, o da maçın hakemi Mete Kalkavan'dı. Bana göre maçta Oğuzhan'a göstermediği bir sarı kart dışında hata yapmadı. Diğer kart yorumları yerindeydi. Ve maça tempo kazandırdı. Kalkavan her maçında hakemlik kariyerinin üzerine yeni başarılar koymaya devam ediyor. Onun bu maçtaki yönetimini diğer hakemlere bir kez daha izlettirmek gerekir. Kendisini kutluyorum.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek