SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hollanda Teknik Direktörü Danny Blind, Robin van Persie’yi kadroya almaması ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. EURO 2016’nın dışında kalmaması sonrasında çok tartışılan teknik adam, RVP’yi dışarıda bırakma kararının ‘saygısızlık’ olarak nitelendirilmesine çok şaşırdığını söyledi.

Van Persie’nin ileride tekrar milli takıma dönebileceğini belirten Blind, “Gelen reaksiyonlar beni çok şaşırttı açıkcası. Van Persie’ye saygısızlık yaptığımı düşünmüyorum, Robin van Persie’ye çok büyük saygım var. Onu birçok yerde okuduğumun aksine, takımdan kesinlikle sürmedim. Sadece şu anda onu seçmedim. İstanbul’a gidip, ona bunu söyleyebilirdim. Ancak ona mesaj attım ve Ajax maçı nedeniyle Amsterdam’a geleceğinden burada buluşmak istedim. Onunla yüz yüze konuşmak istedim. Eğer her şeyi kafamda bitimiş olsaydım, daha farklı yaklaşırdım. Bu iş daha arkadaşça çözülemez miydi? Tamam olabilirdi, ancak verdiğim mesaj çok açık. Onun kulübünün bütün maçlarında oynamasını istiyorum” dedi.

“VAN PERSIE SÖZLERİNİ DİKKATLİ SEÇMELİ”

Öte yandan Hollanda’da yorumculuk yapan Kees Jansma, Van Persie’nin daha dikkatli konuşması gerektiğini söylerken, “Bence Van Persie zorlu bir adam, biraz da ilginç. Eğer 101 milli maç oynayıp, 50 gol attıysan, söylediğin sözleri daha dikkatli seçmelisin” diye konuştu.

“VAN PERSIE’YE GEREKLİ SAYGI GÖSTERİLMİYOR”

Sparta Rotterdam’ın teknik direktörlüğünü yapan Henk ten Cate ise, Blind’e yüklenirken; “Blind, Van Persie’ye giderek, onu neden milli takıma almadığını söylemeliydi. Dünyaya nasıl açıklama yapdıysa, Van Persie’ye de seçiminin nedenini anlatmalıydı. Bence Van Persie’ye gerekli saygı gösterilmiyor. Hocanın tam olarak yaptığı bu” ifadelerini kullandı.

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) Elemeleri’nde Türkiye’nin de yer aldığı A Grubu’nu 4. tamamlayarak turnuvaya katılma hakkı elde edemeyen Hollanda, 13 Kasım’da Galler, 17 Kasım’da ise Almanya ile deplasmanda iki hazırlık maçı yapacak.

Sporx