SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Robben, van Persie’nin harika bir oyuncu olduğunu söylerken, “101 kez Hollanda Milli Takım formasını giydi ve 50 gol attı. Tüm zamanların en golcü ismi. Robin hazır olduğunda takıma kesinlikle bir şeyler katar. Onun neyini tartışıyoruz ki?” diye sordu.

Hollanda’nın yıldız isimlerinden Arjen Robben, milli takımın Euro 2016’da yer almayacak olmasına rağmen, bir başka büyük turnuvada daha forma giyebileceğine inandığını açıkladı. Hollanda’nın Galler ve Almanya ile oynayacakları maç öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Robben, “İnanmasam milli takımda oynamazdım ve şu anda buradayım” diye konuştu.

Oynayacakları Galler ve Almanya maçlarının kendisinde farklı duygular yarattığını kaydeden Robben, “Tuhaf maçlar. Avrupa Şampiyonası veya Dünya Kupası’na mı hazırlanıyoruz? Hayır, sadece gelecek yıl Eylül ayında başlayacak Dünya Kupası elemelerine hazırlanıyoruz” dedi.

ROBIN VAN PERSI’NİN NEYİNİ TARTIŞIYORUZ Kİ?

Cuma günü Cardiff’te Galler ve önümüzdeki Salı günü ise Hanover’de Almanya ile oynayacak, Mayıs ayında ise Wembley’de İngiltere ile karşı karşıya gelecek Hollanda’nın yıldız oyuncusu, ülkesinde yayınlanan Telegraph gazetesine ise Robin van Persie için destekleyici açıklamalar yaptı. En son açıklanan Milli Takım kadrosuna alınmayan Robin van Persie’nin tekrar milli takıma geri dönebileceğini kaydeden Arjen Robben, “Tekrar kadroya çağrılabilir. Robin’in dönmesini ister miyim? Bunu tartışmamalıyız bile” ifadelerini kullandı.

Robin van Persie’nin harita bir golcü olduğunu vurgulayan Robben, “Hollanda Milli Takım formasını 101 kez giydi ve 50 gol attı. Milli takım tarihinin en golcü oyuncusu. Robin hazır olduğu zaman, takıma kesinlikle birşeyler katar. Onun neyini tartışıyoruz ki?” diye sordu. Hollanda Milli Takım Teknik Direktörü Dany Blind’in Van Persie’ye kadroya almadığını öğrendiği zaman Fenerbahçeli oyuncuya mesaj attığını kaydeden Robben, “Çağrılıp çağrılmaması Blind’in kararı. Onunla kararla ilgili konuşmadım; ancak mesaj attım” açıklamalarını yaptı.

NTV Spor