SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hala umut yok

VİTOR Pereira'nın enteresan takıntıları var, buna kanaat getirdim. Görünen o ki, kolay kolay değişmeyecek. Örneğin çift ön libero ile oynamakta ısrar ediyor. Mehmet Topal ve Josef de Souza ikilisinden biri hücumlara katılsa yine bu kadar sorun olmayacak fakat ikisi de takım hücum organizasyonlarında ortada yok. Böyle olunca rakip sahada Fenerbahçe'nin pas alternatifleri azaldığı gibi dönen topları toplamakta da eksiklik yaşıyorlar.

Portekizli teknik adamın Van Persie'yi yönetim baskısıyla oynattığı belli. Fernandao'ya yer açmak için mi ya da belki de Hollandalı golcü etkisiz gözüksün diye mi bilemiyorum onu sağ kanatta görevlendiriyor. Halbuki özellikle böyle iç saha maçlarında çok rahat çift forvet oynayabilirler. Çünkü Van Persie bir ceza sahası golcüsü, ustalığı tek vuruşlarda. Top taşımasını, orta yapmasını, içeriye katetmesini beklemek gereksiz. Bunu yapacak Volkan Şen gibi müthiş bir silah kulübede başlıyor.

Koca 45 dakikayı Fenerbahçe tek bir pozisyon bulamadan, kaleye tek bir isabetli şut atamadan geçirdi. Taraftarlar tepki göstermeye başlayınca Pereira değişiklikleri 2. yarıda yaptı. Sarı-lacivertliler çok adamla hücum edince dönen topları almaya başladı, bu sayede ilk kez pozisyonlar geldi. Tempo beklendiği kadar yükselmese de Hasan Ali Kaldırım'ın büyük çabasıyla Fernandao'ya attırdığı gol 3 puanın müjdecisi oldu.

Fenerbahçe'nin 2. yarıdaki futbolu da aslında kadro kalitesinden beklenen seviyede değildi. Yine de ilk yarıda ortaya çıkan görüntüden sonra belki olumlu olarak yorumlayabiliriz. Hala ilerisi için pek umut gözükmüyor. İyi kapanan, etkili savunma yapan her rakibin Fenerbahçe'den puan alma şansı var.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek