SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Başkandan bir ricam var

9 Kasım 2015

FENERBAHÇE’NİN çok değerli başkanı Aziz Yıldırım'dan bir ricam var. Hazır milli maç arasına girilmişken lütfen Vitor Pereira ile yolları ayırıp, kurduğunuz tarihi kadroya en iyi futbolu oynatacak teknik direktörü takımın başına getirin. Bu sadece benim değil, milyonlarca Fenerbahçe taraftarının dileği.

TARAFTAR artık kalp krizi geçirmenin eşiğinde maç izlemek istemiyor. Temposuz, sürekli geriye ve yana oynayan takım görmekten bıktı. Yanlış kadro tercihlerinden usandı. Sistemsizlikten bunaldı. Şu anda ligin en fazla gol atan takımı olması gereken Fenerbahçe'nin 1-0, 2-1'lerle galip gelmesinden sıkıldı. “1-0 olsun bizim olsun” klişesi, bu kadro için kesinlikle geçerli değil.

YANİ taraftar bu takımın futbolundan keyif almak istiyor. Koltuğuna yaslanıp gönül rahatlığıyla maçı seyretmeyi umuyor. 1-0 ile 3-4 farklı galibiyetin verdiği coşkunun aynı olmadığını siz de en az taraftarlar kadar iyi biliyorsunuz.Lütfen bu hamleyi yapın. Daha önce de yazdım, yine tekrarlayayım: Taraftar, inancını kaybederse, bu takım şampiyonluğu kaybeder.

KONYASPOR maçı öncesi hangi taraftara skoru sorsanız, “1-0 kazanırız” diyordu. Beklenen oldu. İlk 45 dakikada kaleye şut bile çekemedi Fenerbahçe. O kadar çok geriye ve yana pas yapıldı ki, taraftar artık bunaldı, oyuncuları ıslıklamaya başladı. Pereira'nın kanada hapsettiği Van Persie ortalarda görünmedi. İkinci yarıda özellikle Volkan Şen'in gayreti takımı canlandırdı. Maçın en iyileri Diego, Gökhan ve Hasan Ali'ydi. Fernandao, rakip savunmayı fazlasıyla yıprattı, attığı gol güzeldi ama kaçırdığı bir pozisyon var ki, yakışmadı. Sonuç olarak Fenerbahçe, tatsız, tuzsuz bir futbolla yine 3 puanı hanesine yazdırdı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek