SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kanarya’da transfer harekatı

Diego Ribas'tan iyice umudu kesen Fenerbahçe Sportif Direktörü Terraneo, Manchester City'nin yedek yıldızı Nasri'yi baskan Aziz Yıldırım'a önermeye hazırlanıyor

Güncellenme: 14:44, 07/11/2015
Kanarya’da transfer harekatı

Fenerbahçe’ye ilk geldigi sezon beklentilerin çok altında kalan, bu sezon ise Pereira ile yeni sayfa açmak isteyen Ribas hayal kırıklıgı yaratmaya devam ediyor.

Orta alanda “beyin” görevini hakkıyla yerine getiremeyen, golcüleri iyi paslarla besleyemeyen Diego kredisini hızla tüketiyor. Teknik direktör Pereira bu duruma çözüm ararken sportif direktör Terraneo ise devre arasında Diego’nun yerine kaliteli bir ismin alınması için planlar yapmaya basladı bile.

nasri_detay

FOTO: REUTERS

Yönetimin ve teknik heyetin onayını aldıktan sonra Diego’yu elden çıkarmanın hayalini kuran Terraneo, bu oyuncunun yerine Manchester City’li Samir Nasri’yi düsünüyor.

Italyan futbol adamı, Ingiliz ekibinde kulübeye mahkum olan 28 yasındaki Nasri’yi ikna edebilecegine inanıyor. Teknik direktör Pereira ile devre arasında yapılacak operasyon hakkında sık sık görüsen sportif direktör Terraneo, Nasri konusunda baskan Aziz Yıldırım’a henüz bir sey söylemedi.

Simdilik Nasri’nin ve Manchester City’nin nabzını yoklama asamasında olan Terraneo, planını iyice olgunlastırdıktan sonra baskan Aziz Yıldırım’a sunacak. M.City ile sözlesmesi 2019’da bitecek olan Cezayir asıllı Fransız futbolcu bu sezon ligde 7 maçta 1 gol attı. Nasri orta sahanın ortasında, sol kanatta ve sag kanatta görev yapabiliyor.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:13:47,