SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İzmir’in iki ezeli rakibi Karşıyaka ile Göztepe, yarın 966 gün sonra derbi maçta karşı karşıya gelecek. Atatürk Stadı’ndaki zorlu derbi kulüpler ve İl Spor Güvenlik Kurulu’nun kararıyla saat 13.30’da başlayacak.

Türkiye’nin dünya çapındaki en kariyerli hakemi Cüneyt Çakır ve yardımcıları Bahattin Duran ile Tarık Ongun’un yöneteceği derbi TRT Spor’da yayınlanacak. Maç öncesi Türkiye’ye örnek bir karar alan Karşıyaka Başkanı Ali Erten ve Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, derbiyi iki takım seyircisine de yıllar sonra ilk kez kontenjan sınırı olmadan açtı. Bilet fiyatları kapalı tribünde yer alacak ev sahibi Karşıyaka taraftarları ve maçı açık tribünden izleyecek Göztepeliler için 20 TL olarak belirlendi.

İKİ TAKIM DA DERBİ ÖNCESİ SIKINTILI

Tarihlerinde 2’nci Lig’de seyirci rekoru kıran, son olarak 17 Mart 2013’te karşılaşan Karşıyaka ve Göztepe, PTT 1’inci Lig’de son haftaları sıkıntılı geçirdi. Güçlü bir kadro kuran yeşil kırmızılılar, derbi öncesi 9 puanla, düşme hattının yalnız 1 puan ve 1 basamak üzerinde yer alıyor. Sarı kırmızılı ekip ise 15 puanda. Karşıyaka’da cezalı Serkan ve kadro dışı İbricic, Göztepe’de cezalı George, sakat Emrah, İsa, kadro dışı kalan Ertuğrul ve Fuchs derbide yok.

Karşıyaka Teknik Direktörü Kemal Özdeş ve Göztepe Teknik Direktörü Metin Diyadin, takımları adına tribünde dostluk, sahada galibiyet diledi.

MUHTEMEL KADROLAR

KARŞIYAKA Aghayev- Mehmet Akgün, Duric, Amisulashvili, Çağlar, Tayfun, Zeki, Tugay, Ömer Can, Necati, Gökhan

GÖZTEPE Oğuzhan- Erkan, Giray, Barış, Mehmet, Emre, Gosso, Hakan Barış, Gökhan Karadeniz, Maah, Vlemincxk