SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ruslar Türk polisini şikayet edecek!

UEFA Avrupa Ligi'nde oynanan Beşiktaş-Lokomotiv Moskova karşılaşması sırasında Rus taraftarlar ve Türk polisler arasında kargaşa yaşanmıştı. Rus ekibi bu konuyla ilgili olarak UEFA'ya şikayette bulunacak.

Güncellenme: 13:45, 06/11/2015
Ruslar Türk polisini şikayet edecek!

Lokomotiv Moskova, İstanbul'da Beşiktaş maçında gerekli güvenlik önlemleri sağlamadığı iddiasıyla Türk güvenlik güçlerini UEFA'ya şikayet edeceklerini bildirdi.

Dün UEFA Avrupa Ligi H Grubu’nda Beşiktaş ile Lokomotiv Moskova arasında yapılan maçta Rus taraftarlar sahaya girmeye çalışınca Türk güvenlik güçleri tarafından yatıştırıldı.

Lokomotiv Moskova'dan yapılan açıklamada, İstanbul'da taraftarlarına yönelik açık şekilde provakosyon ve saldırı yapıldığını iddia etti. Rus takımının iddiasına göre, Türk güvenlik güçleri olaylara sessiz kaldı. Lokomotiv Moskova, maç sırasında da Rus taraftarlarına hakaret edildiği ve güvenlik güçlerinin anında olaylara müdahale etmediğini öne sürerek suçladı.

Taraftarların dışında Lokomotiv Moskova takımı görevlilerine de polisin güç kullandığını iddia eden Rus takımı, “İstanbul'da maç ve stadyumda taraftarların güvenliği ile ilgili yapılan organizasyon UEFA normları ile bağdaşmamakta.” diye eleştiride bulundu.

Resmi TASS ajansına konuşan bir Lokomotiv Moskova yetkilisi, olayla ilgili UEFA'ya şikayet edeceklerini bildirdi.

UEFA SORUŞTURMA AÇTI!

UEFA’nın resmi sitesinden yaptığı açıklamayla, 3 başlıkta Siyah-Beyazlı ekibe soruşturma açıldığını duyurdu.

İşte UEFA’nın gerekçeleri:

-Merdiven boşlukları -Stadyumda yakılan meşaleler -Organizasyon yetersizlikleri (Rakip takım taraftarlarının sahaya girmeye kalkışmasındaki problemler)

Son olarak UEFA Disiplin ve Etik Kurulu’nun, konuyla ilgili kararını 19 Kasım’da vereceği belirtildi.

Yayınlanma Tarihi:13:40,