SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milli Takım Taraftar Kulübü kuruldu

Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye Milli Takım taraftarlığını bir taraftar kulübü organizasyonu etrafında birleştirmek için harekete geçti. Milli Takım Taraftar Kulübü resmen kuruldu.

Güncellenme: 10:07, 06/11/2015
Milli Takım Taraftar Kulübü kuruldu

Taraftar Kulübü’ne üye olan futbolseverler öncelikle UEFA EURO 2016 biletleri için düzenlenecek çekilişte daha yüksek kazanma şansı ve TFF Online Mağaza’dan %10 indirim kazanma hakkına sahip olacaklar. Taraftar Kulübü üyeleri daha fazla fırsatın yanı sıra ödüllü yarışmalara katılma hakkı ve Milli Takım biletlerinde öncelik hakkına da sahip olacaklar.

14 Aralık’ta satışa çıkacak EURO 2016 biletleri için yapılacak çekilişte Milli Takım Taraftar Kulübü üyeleri ayrıcalıklı olacak. TFF, kulübe üye olan ve bilet almak isteyen futbolseverlerin bilgilerini UEFA ile paylaşacak ve özel bir sistemle bu kişilere yapılacak çekilişte daha yüksek kazanma şansı sağlanacak.

Bilindiği üzere kısıtlı sayıda satılacak UEFA EURO 2016 biletlerinin tüm satış ve gönderim işlemleri UEFA tarafından yapılacak.

Biletleri kim satacak? UEFA EURO 2016'nın biletleri geçmişte olduğu gibi katılan federasyonlar tarafından değil UEFA tarafından satılacak. Milli takımlara maç başı stadyumun %20'si kadar bir yer ayrılıyor. Bu 30 bin kişilik bir stadyumda sadece 6000 bilet anlamına geliyor. Turnuva için toplam 2,5 milyon bilet basıldı ve 1 milyonu geçtiğimiz sene içerisinde satılmış durumda.

Biletler hangi internet sitesinden satılacak? Biletler ‘uefa.com’ internet sitesi üzerinden satılacak.

Bilet fiyatları ne kadar? Grup maçları biletleri 25 Euro ile 145 Euro arasında değişiyor.

Milli Takımımıza ayrılan biletler ne zaman satışa çıkacak? A Milli Takımımızın grupta oynayacağı 3 maçın biletleri için 14 Aralık 2015 günü UEFA'nın bilet satış sitesinde talep toplanmaya başlanacak.

Türkiye'nin maç programı ne zaman belli olacak? A Milli Takımımızın grubu 12 Aralık'ta Paris'te yapılacak kura çekiminde belirlenecek. Grup maçlarının tarihleri ve yerleri o gün belli olacak.