SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Küçük detaylar

Şenol Güneş ile birlikte Beşiktaş'ın saha içi dizilişi, oyun planı ve hatta hangi oyuncuların değişeceği bile aşağı yukarı belli. Mevcut kadro kalitesi ve alternatifleri düşününce bu durum normal. Böyle olduğunda küçük detaylar sonuca etki ediyor. Yenilen golde İsmail Köybaşı'nın ofsaytı bozması ve Moskova ekibinin kalecisi Guilherme'nin çok net fırsatları kurtarması yüzünden 2 puan kayıp gitti.

Lokomotiv Moskova maçına beklenildiği gibi başlayamadı siyah-beyazlılar. Rakip geride çok adamla kapanınca temsilcimizin hücum hattı ilk bölümde etkili olamadı. Hemen ilk müdahale geldi. Şenol Güneş'in önemli özelliklerinden biri eğer işler yolunda gitmiyorsa anında saha içinde bir çözüm üretiliyor, en azından deneniyor. Olcay ile Gökhan Töre kanat değiştirip, Sosa, Gomez'e daha yakın oynayınca ataklar da artmaya başladı. Temsilcimiz baskıyı arttırdıkça Rus ekibi iyice kale önüne kapandı. Net penaltı hakem tarafından görülmedi, devre golsüz sona erdi.

Şenol Güneş sol kanatta tercihini UEFA Avrupa Ligi'nde cezası sona eren Olcay'dan yana kullanmıştı. Olcay ilk 45 dakikada etkili olamadı. Onun yerine Quaresma'nın oyuna girmesi Beşiktaş'ın kanatlarına işlerlik kazandırdı. tempo yükselince Rusların katı defansı da aksamaya başladı. Tam bu anlarda Quaresma düzgün bir vuruşla golü buldu. Ardından oyun iyice hızlandı. O ana kadar her şey mükemmel olmasa da yolunda gitmişti. Gol sonrası yaşanan bocalama konuk takıma cesaret verdi ve Niasse'nin golü ile eşitliği sağladılar. İşte bu anlarda Beşiktaşlı futbolcular biraz topu dolaştırıp pas yapsa belki rakibin ileri çıkmasını engelleyeceklerdi.

Kazanılabilecek bir maçtı Beşiktaş için. 3 puan alınsa gruptan çıkmak kolaylaşacaktı. Şimdi son 2 maç daha kritik bir hale geldi.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek