SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Milli Kadın Basketbol’da kadro açıklandı

Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde İsrail ve Bosna Hersek ile karşılaşacak olan A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın aday kadrosu belli oldu.

Güncellenme: 21:56, 06/11/2015
A Milli Kadın Basketbol’da kadro açıklandı

2017 FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası Grup Elemeleri'nde 21 Kasım'da Ankara'da İsrail ve 25 Kasım 2015 tarihinde de deplasmanda Bosna Hersek ile karşılaşacak olan A Milli Kadın Basketbol Takımı’nın 16 kişilik aday kadrosu açıklandı.

15 Kasım Pazar günü Ankara'da toplanacak olan aday kadro çalışmalarını maç tarihine kadar Başkent’te sürdürecek.

2017 FIBA Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri'nde H Grubu'nda yer alan A Milli Kadın Basketbol Takımı, İsrail'in yanı sıra Romanya ve Bosna Hersek ile mücadele edecek. Kadınlar Dünya Şampiyonası ile aynı formatla oynanacak olan turnuvada gruplarını ilk sırada tamamlayacak olan takımlar 2017 yılında Çek Cumhuriyeti'ndeki finallere yükselecek. 9 grupta ikinci sırayı alan ülkelerden en iyi 6 ikinci de şampiyonada mücadele etme hakkını elde edecek.

A Milli Kadın Basketbol Takımı’nın aday kadrosu şu şekilde:

İDARİ VE TEKNİK KADRO Arzu Özyiğit: A Kadın Milli Takım Menajeri Orhan Demirel: A Kadın Milli Takım İdarecisi Aziz Akkaya: A Kadın Milli Takım Teknik Direktörü Mehmet Kabaran: A Kadın Milli Takım Yard. Antrenörü (Galatasaray) Özlem Şencan: A Kadın Milli Takım Yard. Antrenörü (Meski Spor) Selen Tatlıdede: A Kadın Milli Takım Yard. Antrenörü (Adana ASKİ) Gökhan Metin: Doktor Fahri Bilen: Fizyoterapist (Galatasaray) Cihan Fidan: Masör (Beşiktaş JK) Zerrin Hatacıkoğlu: Masör (Galatasaray) Barış Yılmaz: Malzemeci

SPORCU KADROSU

Esra Ural, Lara Sanders, Pınar Demirok (AGÜ Spor) Yasemin Begüm Dalgalar (Adana ASKİ) Şaziye İvegin Üner, Ayşe Cora (Beşiktaş JK) Safiye Simay Karaman, Kübra İmren Ekşi (BGD) Tilbe Şenyürek, Pelin Derya Bilgiç (Botaş Spor) Olcay Çakır, Tuğçe Canıtez (Fenerbahçe) Bahar Çağlar, Ayşegül Günay, Işıl Alben, Cansu Köksal (Galatasaray)