SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

1 puandan fazlası…

6 Kasım 2015

Amsterdam Arena'dan çıkacak olası bir zafer Fenerbahçe'nin önünde 2. tur kapısını sonuna kadar açacaktı. İstanbul'da çok pozisyon bulamadığı ve son dakikalarda Fernandao ile bulduğu golle yendiği rakibini dün gece de devirmek için sahadaydı Kanarya… Ve Amsterdam Arena'dan çıkacak olası bir zafer Fenerbahçe'nin önünde 2. tur kapısını sonuna kadar açacaktı. Bunun bilincinde olan Kanarya hareketli başladı ama hızı çabuk kesildi. İlk 45 dakikalık bölümde zaman zaman tempo saman alevi gibi yükselse de beklenen futbol kalitesinin olduğunu söyleyemeyiz.

Oysaki, Arena'da yüksek düzeyde bir futbol ambiansı vardı. Dolu tribünler her iki takım için de bir motivasyon unsuruydu. Henüz 33. dakikada Ajax'ın en tehlikeli isimlerinden ve son dönemdeki performansıyla Hollanda Milli Takımı'na kadar yükselen El-Ghazi'nin sakatlanıp oyundan çıkması F.Bahçe'nin lehine bir durumdu. Sağa-sola deplase olabilen yıldız forvet, sarı-lacivertli savunma açısından en büyük potansiyel tehlikeydi.

Fenerbahçe'nin ofansif sıkıntıları dün gece de özellikle Volkan Şen girene kadar devam etti. Oyunda kaldığı sürece etkisiz olan Van Persie'nin kenara gelip, Volkan'ın oyuna girmesi sarı-lacivertlileri hareketlendirdi ama aradıkları gol bir türlü gelmedi. Pereira yönetimindeki F.Bahçe'nin en önemli handikaplarından biri atak yaparken organize olamamak ve bu sorun pek de ortadan kalkacak gibi gözükmüyor.

4 PUAN YETER 

Kuralar çekildiğinde herkes Molde'yi grubun averaj takımı olarak görüyordu. Ancak Norveçliler futbolun sahada oynandığını gösterdiler, 2 maç kala bileklerinin hakkıyla 2. tur biletini kaptılar. Vitor Pereira'nın takımının tek olumlu tarafı kolay gol yememesi ve rakibe pozisyon vermemesi…

Bu özellikleri sayesinde Amsterdam'dan 1 puanla dönüyor. Dün gece alınan beraberlik sarı-lacivertliler açısından çok önemli ve belki de 2. turun anahtarı olacak. Olası bir puan eşitliğinde ikili averajda rakibine üstünlük sağlayan F.Bahçe kalan 2 maçta 4 puan tur için yetecek gibi duruyor.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek