SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Futbol Şube Sorumlusu Necmettin Kocaman, Bursaspor’un iyi bir takım olduğu ve her geçen hafta oynadıkları futbolla bunu gösterdiklerini belirterek, taraftarları maçı davet etti.

Kocaman, Beşiktaş karşılaşmasının sonunda hakemin konuşulmadığı bir mücadele olmasını istediklerini belirterek, “Pazar günü Beşiktaş karşılaşması, oyun anlayışımızın ve birlikte hareket etme duygumuzun geliştiğini kanıtlamak için güzel bir fırsat. Taraftarımızın özellikle bu maçta daha güçlü bir şekilde destekleyeceğini biliyoruz.

Daha önce ifade ettiğimiz gibi, çoğu zaman yoğun eleştiri alan hakemlerimize, Bursaspor Kulübü olarak güvenmek istediğimizi bir kez daha tekrarlamakta fayda görüyoruz. Takdir edersiniz ki güven, karşılıklı tesis edilmesi gereken bir duygudur. Ayrıca son dönemde yaşanan ve kulüp olarak kesinlikle tasvip etmediğimiz, futbolumuzun geleceği açısından da son derece tehlikeli bulduğumuz olaylar nedeniyle herkesin kendi özeleştirisini yapması gerektiğini düşünüyoruz. Bu arada karşılaşmayı yönetecek hakemin açıklanmasından sonra, hakemin tarafsızlığına dair bazı kuşkuların özellikle sosyal medyada paylaşıldığını da görmekteyiz. Bu yüzden Beşiktaş’la oynayacağımız karşılaşmanın sonunda Türkiye’nin sadece sahadaki futbolu konuştuğu bir gece yaşanmasını diliyoruz” dedi.