SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya’nın Bayer Leverkusen takımında forma giyen milli futbolcu Ömer Toprak, EURO 2016’ya gidecek olan Türkiye A Milli Futbol Takımı kadrosunda yer almak isteyip istemediğine ilişkin konuşmak istemedi. Ömer Toprak, kadroda yer alacak arkadaşlarını ise tebrik etti.

Gökhan Töre’yle yaşadığı sorun nedeniyle A Milli Futbol Takımı kadrosunda yer almak istemeyen Ömer Toprak, Euro 2016 kadrosuna katılmak isteyip istemediği sorusuna ise, “Ona bir şey söylemek istemiyorum. Çok seviniyorum Türkiye’nin katılmasına, arkadaşların hepsini tebrik ediyorum, ama şimdilik bir şey söylemek istemiyorum” diye cevap verdi.

ÖMER TOPRAK ROMA MAÇINI DEĞERLENDİRDİ

UEFA Şampiyonlar Ligi E Grubu 4’üncü maçında Bayer Leverkusen’in deplasmanda AS Roma’ya 3-2 mağlup olmalarının ardından Türk gazetecilere açıklamalarda bulunan Ömer Toprak, yenildikleri için üzgün olduklarını söyledi.

Karşılaşmanın 78’inci dakikasında, ceza sahası içinde Mohamed Salah’ı arkadan itmesi üzerine kırmızı kart gören ve rakip takıma verilen penaltıyla takımının mağlup olmasına giden yolu açan Ömer Toprak, “Tabii 2-0 geriye düştük. Bu bizim için küçük bir şoktu. Ama ilk yarıda da iyi oynadığımızı düşünüyorum. Devrede biraz değişiklikler yaptık. İkinci yarıya çok çok daha iyi başladık. Durumu 2-2 yaptık. Sonra penaltı pozisyonu geldi. Bir adım geç geldim. Elimden geleni denedim, ama maalesef… Hakemin pozisyonu çok iyiydi, penaltı olduğunu gördü. Maalesef 3-2 kaybettik” diye konuştu.