SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşıyaka başkanından Göztepe’ye tarihi ziyaret

Karşıyaka Başkanı Ali Erten, Göztepe Başkanı Mehmet Sepil'i kulüp binasında ziyaret ederek iki kulüp arasındaki dostluk köprüsünü güçlendirdi.

Güncellenme: 13:08, 05/11/2015
Karşıyaka başkanından Göztepe’ye tarihi ziyaret

PTT 1. Lig’de pazar günü oynanacak Karşıyaka-Göztepe derbisi öncesi Karşıyaka Başkanı Ali Erten ve yönetimi Göztepe Başkanı Mehmet Sepil’i kulüp binasında ziyaret ederek ebedi dostluk adımı attı. Ezeli rakipler olan iki kulübünün ortak sponsorluk anlaşması yapmasıyla başlayan, Mehmet Sepil’in, Pınar Karşıyaka’nın Barcelona Lassa ile oynadığı Euroleague maçını seyretmesiyle devam eden dostluk köprüsü Erten’in ziyaretiyle iyice sağlamlaştı.

Eski Göztepe Başkanı Hüseyin Altınbaş’ın 2013 yazında Karşıyaka Başkanı Fatih Diniz’i ziyaret etmesinin ardından Ali Erten’in ziyaretiyle yine tarihi bir ilk daha yaşanmış oldu.

göztepe-karşıyaka

GÖZTEPE BAŞKANINDAN KARŞIYAKA KAFİLESİNE SICAK KARŞILAMA

Konuklarını sıcak bir şekilde karşılayan Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, bu dostluğun başkanlar ve yönetimler seviyesinde kalmaması gerektiğini belirterek, “Sadece İzmir’de değil, Türkiye’de de farklı renkler bir araya gelmeli. Karşıyaka-Göztepe derbisi Türkiye’nin en önemli derbilerinden biri, bu bir realite. Tabii ki biz Karşıyaka’yı yenersek diğer takımları yendiğimizden çok daha büyük zevk alacağız. Bu sportif rekabeti birlikte yaşayabilmek önemli. Uzun yıllar sonra iki takım seyircisinin yarı yarıya tribünleri paylaşacak olması hepimizi mutlu etti. Bu kıvılcım inşallah tüm Türkiye’ye yayılır” dedi.

Atatürk Stadı’nda pazar günü oynanacak derbiyi iki takım futbolcularının da ilk kez yaşayacağını hatırlatan Başkan Sepil, “İki takımdan da hiç bir oyuncu bu derbiyi oynamamış. Demek ki biz yıllardır kalıcı ve başarılı olamamışız. İzmir’in başarılı olması için rekabeti anlamlı bir yere oturtmamız gerekiyor. Bu anlayış hem İzmir’e, hem de iki kulübe katkı sağlar. Hedefimiz sadece İzmir tarafından bilinen içine kapanmış bir Göztepe değil, eski günlerine kavuşmuş bir Göztepe yaratmak. Bunun için Karşıyaka ile beraber yapacağımız herşey bizim için önemli ve anlamlı oluyor” diye konuştu.

göztepe-karşıyaka1

“KARŞIYAKA-GÖZTEPE BİRLİKTELİĞİ BİZLERE POZİTİF YANSIYACAK”

Karşıyaka Başkanı Ali Erten ise Sepil’in Barcelona Lassa maçında galibiyet sevinçlerine ortak olmasıyla sıcak bir ortam oluştuğunu ifade ederek, “Sportif anlamda rekabetimiz sahada, aynı ligdeyiz. Bu atılan adımlar sahada rekabet olarak yansıyacak. Amaç bunun dostluk içinde yapılabileceğini göstermek. Tribünlerin yarı yarıya paylaşılması uzun zamandır gönlümüzden geçen bir olaydı. Camialar olarak bu işin içindeyiz. Bu süreçler birdenbire olmaz. Pazar günü kaybeden üzülecek ama taraftarımızın başlattığımız dostluğu destekleyeceğini düşünüyoruz. Bu birliktelik ekonomik ve sportif olarak bizlere pozitif yansıyacak” dedi.

“İnşallah hafta sonu bu dostluk güzel şekilde noktalanır” diyen Başkan Erten, şöyle devam etti:

“Hem sahada, hem de tribünde güzel görüntüler yaşanmasını diliyoruz. Sponsorlukların birlikte oluşturulması önemli. Marka olan bu rekabeti geliştirmeliyiz. Statlarımızın yapılması kalıcı sportif başarılar getirecek. Her sene yeni takım yapmak zorunda kalmayacağız. Sahada sonuna kadar rekabet ederken dostluğu sürdürebilirsek kalıcı başarılar gelecek. Kavga etmeyi bırakıp artık realiteleri masaya koyarak adım atmamız lazım. Bu başlangıç bizden sonra gelecek yöneticiler tarafından geliştirilirse güzel günler olur.” Yönetimler ziyaretin ardından kulüp binasının altında birlikte yemek yedi.