SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, UEFA Avrupa Ligi’nde 0-0 berabere biten Ajax maçından sonra açıklamalarda bulundu.

Maçtan sonra yayıncı kuruluşa konuşan Pereira, “Biz maçın 1. dakikasından itibaren baskılı oyunu sergiledik. İlk yarıda istediğimiz baskıyı yaptık. Ajax’ı oynatmadık. Takım halinde gelişmekte olduğumuzu bir kez daha gösterdik” dedi.

Oynanan futboldan memnun olduğunu dile getiren Portekizli, “İkinci yarının başlarında belki başaramadık. Ama daha sonra hızlı bir geri dönüş yaptık ve istediğimiz oyunu oynadık. Fırsatları değerlendiremedik. Nasıl bir takım olduğumuzu ispatladığımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Eleştirilere yanıt veren başarılı hoca, “Kaç tane top kazandık sayısını bile bilmiyorum. Sadece son 15 dakika, son 20 dakika değil. İlk yarıda da istediğimiz oyunu oynadık. Tabii ki değişikliklerden sonra taze oyuncular oyuna girince iki üç gol bulabilirdik. Bu sahadan galibiyetle ayrılabilirdik. Hiçbir şey anlamıyor olmam lazım takımın sadece son bölümde iyi oynadığını söyleyeceksem” ifadelerini kullandı.

Pereira son olarak şunları ifade etti; “Bu akşam sonuç için üzülüyorum. Bunun dışında beni üzen bir şey yok. Bu gruptan çıkma şansımızı sürdürüyoruz. Bu akşam sergilediğimiz performansı sahaya yansıtırsak Molde maçından mutlu ayrılacağız.”

Yayınlanma Tarihi:22:32,