SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Final gibi

5 Kasım 2015

Galibiyet serisi Kasımpaşa önünde sona eren Beşiktaş'ın gözü Avrupa Ligi'ndeki maçta… Lokomotiv yenilmeyecek takım değil. Kara Kartal bunu Moskova'daki futboluyla gösterdi. Ancak hafife alınacak bir rakip olarak da göremeyiz. Bugünkü karşılaşma siyah-beyazlıların gruptaki kaderi açısından belirleyeci olarak.

Güneş'in öğrencileri kazanırsa hem bir puan eşitliği durumunda Rus takımına ikili averajda üstünlük sağlayacak hem de bitime 2 hafta kala liderlik koltuğuna oturacak. Kalan maçlardan birinin Skenderbeu ile İstanbul'da oynanacağını da hesap edersek tur vizesi Lokomotiv mücadelesinden geçiyor. Beraberlik de şansının devam etmesi ama işinin zorlaştığı anlamına gelecek.

Beşiktaş Yönetimi ve teknik heyet her fırsatta geçen sezon çeyrek finalin kapısından döndüğü Avrupa'nın 2 numaralı kupasında bir final hedefinden bahsediyor. Bu bir hayal değil. Son yıllarda kimlerin final oynadığına bakarsak doğru strateji ve biraz da şansın yardımıyla bu hedefe ulaşılabileceğini görürüz.

Lokomotiv karşılaşmasında Beşiktaş'ı en çok zorlayacak sorun rakipten çok Olimpiyat Stadı olacak. Tam bir futbol ucubesi olan bu stadyumda isterse tribünde 100 bin kişi olsun ve çok büyük bir iştahla sahaya çıkın ama bir anda modunuz düşebilir ve motivasyonunuzu kaybedebilirsiniz.

Beşiktaş, rakip kadar Olimpiyat engelini de geçmek zorunda. Tabi bir de Beşiktaş'ın hafta sonu düşünmesi gereken zorlu bir lig karşılaşması var. Bursa deplasmanı Kara Kartal'ın milli araya lider girip giremeyeceğinin anahtarı konumunda. Siyah-beyazlılar gücünü biraz da ekonomik kullanıp, Timsah sınavını mutlaka düşünecektir. Bu da konsantrasyonlarını olumsuz etkileyebilir. Ama Beşiktaş'ın 2. tura çıkması için ne yapıp edip bugün sahadan 3 puanla ayrılması gerekiyor.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek