SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Balıkesirspor’da 5 yıllık Tuna Aktürk döneminin ardından tek aday olarak girdiği dün akşam yapılan olağanüstü genel kurulda başkanlığa seçilen Opr. Dr. Feyyaz Çiftçi, kulübün mali durumuyla ilgili karanlık bir tablo çizdi. Feyyaz Çiftçi, “Elbirliğiyle zorlukları aşacağız” dedi.

Başkan Feyyaz Çiftçi, Haziran ayında Aktürk yönetiminin ekim veya kasımda olağanüstü kongre yapacağını söylediğini ancak o dönemde bunu inkar ettiklerini iddia ederken, “Yürütülemez bir borç olduğu için seçim kararı aldılar. Kulübün açıklanan borcu 11 milyon TL, tüm gelirleri de temlikli. Şehir, camia, taraftar kulübüne küsmüş durumda. Yeniden birlik ve beraberliği tekrar sağlamak çok önemli” diye konuştu.

FEYYAZ ÇİFTÇİ’DEN TARAFTARA BİLET MÜJDESİ

Taraftar için bilet ücretlerini düşük tutacaklarının müjdesini veren Feyyaz Çiftçi, şöyle devam etti:

“Stadın yine dolmasını istiyoruz. Üye sayısını arttıracağız. 391 üye Balıkesirspor’a yakışmıyor. Kuruluşumuzun 50’inci yılını önemsiyoruz. Federasyon’dan izin alıp Akhisar Beledişespor, Bandırmaspor, Ayvalıkgücü’nün katılımıyla 50’inci Yıl Kupası düzenleyeceğiz. Doktorum ve mali durumum yerinde. Bir 3’üncü Lig kulübünün yükünü çekebilirim ama PTT 1’inci Lig’de bu yükü tek başıma kaldıramam. İşin altına elimi değil gövdemi koyuyorum. Camia destek olsun. Kısa zamanda sportif başarı sözü zor. Önce bu ligde kalıcı olup doğru adımlar atacağız. Bu yıl bizim için tamirat dönemi olacak.”