SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Erdenay’dan Ataman ve Memnun gerçekleri

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, Ekrem Memnun'un A Milli Kadın Basketbol Takımı'ndan ayrılışı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 13:45, 05/11/2015
Erdenay’dan Ataman ve Memnun gerçekleri

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay’dan NTV Spor’a önemli açıklamalar. Erdenay, A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ekrem Memnun’un istifasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

YILDIRIM’IN ETKİSİ VAR MI?

‘Ekrem Memnun’un istifasında Aziz Yıldırım’ın bir etkisi var mı?’ sorusu üzerine Erdenay, “Hayır tamamiyle kendisinin kararı. Çok yoğun olduğunu ve konsantre olamadığını söyledi. Biz de Ekrem Memnun’un bu söylediklerini dikkate aldık ve karar aldık. A Milli Kadın Basketbol Takımı’nın başına Ekrem Memnun’un yardımcısı Aziz Akkaya getirilmiştir” dedi.

ERGİN ATAMAN AÇIKLAMASI

A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman’ın da bırakacağı söylentilerine açıklık getiren Harun Erdenay, “Daha önce de söyledim. Artık bu ortamda tek bir hoca uygulamasına geçilmesi lazım. Hem kulüp takımı ve hem milli takımı yönetmek çok zor. Önümüzdeki dönemlerde sadece milli takımı çalıştıracak antrenörleri değerlendirmeye alacağız. Ekrem Memnun’un bırakması bu dönemdeki maçların yoğunluğundan. Tabii Ergin Ataman’da öyle bir durum yok. Olimpiyatlar yazın oynanacak” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:13:21,